Skaitykite Plyatskovsky draugystės pamoką internete. Skaitymas apie vystymąsi tema „M.S.

Vaikų karščiavimą skiria pediatras. Tačiau yra kritinių situacijų, kai karščiuojama, kai vaikui reikia nedelsiant duoti vaistų. Tada tėvai prisiima atsakomybę ir vartoja karščiavimą mažinančius vaistus. Ką leidžiama duoti kūdikiams? Kaip sumažinti temperatūrą vyresniems vaikams? Kokie yra saugiausi vaistai?

Vera Voronchikhina
Tiesioginė edukacinė veikla grožinei literatūrai skaityti. Skaitant M. Plyatskovskio pasakojimą „Draugystės pamoka“

Švietimo integracija srityse: "Pažinimas", "Bendravimas", « Grožinės literatūros skaitymas» , "Muzika", "Fizinis lavinimas", « Meninė kūryba» .

Vaikų darželių tipai veiklą: žaismingas, produktyvus, komunikabilus, pažintinis tyrimas, suvokimas grožinė literatūra.

Tikslai: susipažinti su M. Plyatskovsky; išmokyti vertinti veiksmus literatūrinis herojai moraliniu požiūriu; ugdyti gebėjimą kurti išraiškingus vaizdus veido išraiškų pagalba; įgūdžio formuoti objekto kontūrą paprastu pieštuku su lengvu spaudimu formavimas.

Planuojami rezultatai: skiria žanrus literatūros kūrinių; perpasakoja turinį istorija; emociškai reaguoja literatūrinis darbas, užjaučia herojus istorija.

Medžiagos ir įranga: M. portretas. Plyatskovsky, žvirblio paveikslėlis, žvirblio kaukė, pieštukai, užduotis ant popieriaus lapo, daina "Šypsokis", grotuvas.

1. Organizacinis momentas.

Mūsų ausys yra viršuje

Plačiai atmerktos akys

Klausome, prisimename

Ne minutė, ne veltui.

Šiandien pas mus atvyko svečių, pasveikinkime juos (Sveiki).

Atspėk mįslę ir sužinosi, kas dar bus mūsų svečias.

Berniukas

Pilkame armėniškai

Šliaužia per kiemus,

Jis renka trupinius.

Kaip žinojai, kad tai žvirblis?

Kas yra armėnas? („Armyachishko“ yra armako mažuma - viršutiniai drabužiai, kaftanas iš šiurkštaus, vilnonio audinio)

Pakartokite švarią frazę po manęs lėtai, lėtai, šnabždėdami (kad neišgąsdintumėte žvirblio).

Tsotsutsa - paukštis, grandinė, kiaušinis, avis.

Lo-ly-la-šaltis, ledo luitai, ledas, uola.

Po-py-pa-plunksna, pūkas, pėda.

Tomai, patiekalai, skrebučiai, eisena.

Aguona, bakas, ženklas, kostiumai, sagutė.

Klausyk, neskraidyk, važiuok,

Šok, plauk, patyčias.

2. Skaitydamas M.. Plyatskovsky« Draugystės pamoka» .

(Rodomas M. portretas. Plyatskovsky.)

Michailas Spartakovičius Plyatskovsky- garsus dainų autorius. Poetas parašė daug dainų vaikams „Šypsokis“, taip pat parašė pasakas ir istorijas.

Analizė istorija apie klausimus:

1. Pavadinkite pagrindinius veikėjus istorija? (Viščiukas ir Čirikas)

2. Kas gavo paketą iš jūsų močiutės? (Viščiukas)

3. Ką atsiuntė tavo močiutė? (Soros)

4. Ką Čiukas padarė su soromis? ( „Jei aš išdalinsiu sorą, man nieko neliks“- jis manė. Taigi aš valgiau visus grūdus vienas)

5. Ką galite pasakyti apie Chiriką? Kas jis toks? (Chirikas rado sėklas, dailiai surinko jas į maišelį ir nuskrido pas savo draugą Čiką. Malonus, rūpestingas.)

6. Kaip jaučiasi Čikas istorija? Kodėl? (Gėda)

7. Kaip atrodo gėdingas žmogus? (rodo vaikai, galva nusukta, akys nuleistos)

8. Ar manote, kad Čikas suprato savo klaidą?

9. Kodėl istorija vadinama draugystės pamoka?

10. Apie ką čia kalbama istorija?

11. Ar galima Čiką ir Čiriką vadinti draugais?

12. Ką nesuprantamažodžiai, kuriuos sutikai istorija? (soros yra javai, siuntinys yra daiktas, siunčiamas pakuotėje, pamoka- pamoka ar namų darbai arba jei žmogus ką nors išmoko, jis taip pat gavo pamoka, istorija- mažas kūrinys, kuriame sakoma apie kažką ar ką nors, mes sužinome kažką naujo.

13. Koks pavadinimas istorija kurią mes skaitome?

3. Kūno kultūra "Žvirbliai"

Vaikinai, dabar žaisime.

Ką žinai apie žvirblius?

Ką jie gali padaryti? (šuolis, atvartas, tweet, skristi, peck)

1, 2, 3 jūs taip pat esate žvirbliai, o aš žvirblio motina.

Žvirblio motina vadina savo vaikai:

Mano mažieji žvirbliai ateina pas mane, skrisk greitai!

Šiandien mes mokomės skristi su jumis!

Verčiau kelkitės ir pradėkime!

Statymas ratu, vaikščiojimas būdingais rankų judesiais - „plaksčiojimas sparnais“ (Žvirblis motina rodo judesį ir žengia šalin.)

Pedagogas: Žvirblio motina užmigo, o žvirbliams to reikia, jie išskleidė sparnus ir skrido į visas puses (įeina laisvas) .

Žvirblis atsibunda:

viščiukas, čiuk

Koks tas triukšmas! koks verksmas!

Verčiau tapkite ratu

Ir vėl išmokti skraidyti (žaidimas kartojasi).

Užmigo vos minutę

Ir žvirbliai rimtai triukšmavo,

Būsiu griežtas, dabar stebiu tave, kad augintum klusnius žvirblius!

1,2,3 vėl tapome vaikais.

4. Žaidimas "Kas paslėpta lape"

Žvirblis prašo vaikinų pagalbos, taip pat kaip jis gali išsiaiškinti, kas nupiešta ant lapo.

Iš pagrindinio raudono taško sujunkite visus taškus viena ištisine linija, gausite objekto kontūrą. Sugalvokite ir baigite piešti detales, dalyko dalis, kaip jis atrodo. Užpildykite piešinį neperžengdami kontūro ribų (priminkite šešėliavimo taisykles, prieš darbą atlikite pirštų gimnastiką).

5. Žaidimas "Pasakyk man pasiūlymą".

Vaikų darbų tyrimas... (Galimi vaikai veikia: matrioška, ​​lemputė, sniego senelis, kriaušė ir kt.)

Pasiūlymų rengimas.

Pedagogas: - Turiu skanią kriaušę. O kaip Vanija (Klausykite vaikų atsakymų)

Ką galite padaryti su kriauše? (valgyti)

Klausykitės S. Makhonino eilėraščio "Kriaušė"

Kodėl dalintis su vaikinais? (Jei tu dalinkitės ir dalinkitės su jumis kad nebūtų gėda, kad neliktų be draugų, žmogui sunku gyventi be draugų, nuobodžiai, vienišai.

Pakvieskite vaikinus gydyti žvirblį kriauše.

Prašau, žvirblis, padėk sau kriaušei! (padėkite darbą ant stalo)

Taip pat kviečiame jus ir draugą į mūsų svetainę, paukštienos valgomajame rasite sorų, sėklų, duonos trupinių.

Išvestis: Žvirblis suprato, kaip elgtis draugai: dalinkis, žaisk kartu, neįsižeisk, kitaip gali likti be draugų.

6. Dainos klausymas "Šypsokis" M. Plyatskovsky

M. Plyatskovsky rašė istorijas, pasakos, taip pat dainos. Paklausykime dainos "Šypsokis" ir parodyti savo svečiams, kaip mes galime šokti kartu.

7. Atspindys.

Ką mes šiandien veikėme? Ką naujo išmokote?

Kas tau patiko? Kokia tavo nuotaika?

Žvirblis atskrido pas savo draugus, ir mums laikas eiti pas vaikinus.

Kalbos ugdymo pamoka tema „Draugystės pamoka“

Užduotys ... Skatinkite vaikus užmegzti žodinę bendravimą su suaugusiais ir bendraamžiais, dalyvauti bendrame pokalbyje, taip pat pagrįsti ir pagrįsti teiginius.

Išmokyti vaikus perpasakoti trumpus tekstus; pasirinkite tikslius duoto žodžio epitetus.

Ugdyti foneminę klausą, kalbos dėmesį, dikciją, intonacinį kalbos išraiškingumą.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas.

Skamba V. Shainsky daina „Jei tu išeitum su draugu“

Pedagogas: Vaikinai, apie ką ši daina? (apie draugystę)

Šiandien mūsų pokalbis yra apie draugystę ir draugus.

Yra daug patarlių apie draugystę. Paklausykite vieno iš jų: „Draugystė ir brolystė yra brangesni už bet kokį turtą“.

Kaip suprasti šią patarlę? (vaikų atsakymai)

Ir ką reiškia ši patarlė: „Draugas yra žinomas bėdoje“? (Vaikų posakiai)

Ar jūsų gyvenime buvo tokių atvejų, kai draugas buvo žinomas bėdoje?

Naujos medžiagos mokymasis.

Šiandien skaitysime M. Plyatskovsky istoriją „Draugystės pamoka“

Mokytojas parodo knygą, į kurią įdėta ši istorija, ir pradeda skaityti.

Buvo du žvirbliai: Chick ir Chirik.
Vieną dieną Čiku gavo paketą iš savo močiutės. Visa dėžė sorų. Tačiau Čikas savo draugui apie tai nepratarė nė žodžio. „Jei skirsiu sorą, tada nieko sau neliks“, - pagalvojo jis. Taigi visus grūdus jis suvalgė vienas. O kai dėžė buvo išmesta, tada keli grūdai vis tiek pabudo ant žemės. Čirikas rado šiuos grūdus, tvarkingai surinko juos į maišą ir nuskrido pas savo draugą Čiką.
- Sveikas, Viščiuk! Šiandien radau dešimt sorų grūdų. Padalinkime juos lygiomis dalimis ir susmulkinkime.
- Negalima ... Kodėl? .. - Čiukas ėmė mostelėti sparnais. - Radai - tu ir valgyk!
- Bet tu ir aš esame draugai, - tarė Chirikas. - Ir draugai turėtų viską padalinti per pusę. Ar ne?
- Tikriausiai tu teisi, - atsakė Čikas.

Jis jautėsi labai gėda. Juk jis pats suvalgė visą dėžę sorų ir nepasidalino su draugu, nedavė jam nė vieno grūdo. O dabar atsisakyti draugo dovanos - jį įžeisti. Viščiukas paėmė penkis grūdus ir tarė:
- Ačiū, Chirik! Ir už grūdus, ir už pamoką ... draugystė!

Pedagogas: Kokią draugystės pamoką išmoko žvirblis Viščiukas? (Turite pasidalinti su draugu)

Draugai dažnai dovanoja vienas kitam gėlių. Taigi žaisime draugystės gėle.

Žaidimas su gėle.

Pedagogas: Stovėkite ratu. Aš perduosiu gėlę, o tu pavadink žodžius. Kokius žodžius galite pasakyti apie gerą draugą? Kas jis toks? (vaikai perduoda gėlę ir vardo žodžius - patikimi, ištikimi, drąsūs, malonūs, simpatiški, sąžiningi, teisingi, dėmesingi, griežti ir kt.)

Pedagogas: Pagalvokite, kas yra jūsų patikimiausias draugas? Koks jis?

Fizinis lavinimas(vaikai koncertuoja poromis):

Tu esi vyras, o aš esu vyras (rodyti)

Tu turi nosį, o aš - nosį.

Tu turi raudonus skruostus, o aš raudonus skruostus,

Tavo lūpos raudonos, o mano lūpos raudonos.

Mes esame du draugai, mylime vienas kitą (apkabink).

Darbas prie garso tarimo.

Pedagogas: Kartokime frazę kartu:

Ant pušies sėdėjo žvirblis,

Užmigau ir užmigau.

Jei jis nebūtų užmigęs,

Aš vis dar sėdėčiau ant pušies.

Vaikai lėtai skaito frazę ir eina ratais. Gryna frazė perskaitoma dar 3-4 kartus.

Pedagogas: Dabar pažaiskime kamuolio žaidimas ... Aš užduosiu jums klausimus, o jūs atsakysite tuo žodžiu, kurį aš pabrėžiau, nesakykite žodžių „taip“ ir „ne“.

Mokytojas meta vaikui kamuolį ir klausia: „Šešt žvirblis ant pušies? "(šešt.)

„Ten buvo žvirblis ant pušies? "(Žvirblis)

„Ar žvirblis sėdėjo ant pušies?“ (Ant pušies)

« Užmigo ir nukritosapne? (užmigo ir nukrito)

Žaidimas tęsiasi, nes vaikų susidomėjimas tęsiasi.

Esmė. Stebėtina akimirka.

Pedagogas: Aš dar kartą įsitikinau, kad mūsų grupėje gyvena draugystė, jūs žinote, kaip būti draugais ir, žinoma, galėtumėte išmokyti kitus vaikus būti draugais, kurie dar neturi draugų. Ir kad jūsų draugystė būtų stipri ir tikra, įdėkite savo norus į šią stebuklingą dėžutę. Norėdami tai padaryti, kiekvienas iš jūsų paims širdį, pasakys norą (koks turi būti, kad atsirastų draugai) ir įmes į dėžutę. Dabar esu ramus dėl jūsų, dėžutė liks mūsų grupėje, ir jūs galėsite ją papildyti naujais draugystės linkėjimais.

Atsipalaidavimo muzikos pauzė.

Atsistokite ratu, laikykite už rankų ir šypsokitės vienas kitam. Labai džiaugiuosi, kad žinote, kaip būti draugais. Jaučiate, kaip tarp delnų blykstelėjo maža kibirkštėlė, maža, maža saulė. Jis nedega, bet šildo, mirksi akyse. Žinau, kad tu kartais susiginčiji, bet kai tik kažkieno akyse sužibs pyktis, padėk rankas ant jo pečių, ir gerumas ištirps pyktį be pėdsakų.


Literatūros skaitymo pamoka

Tema: M.S. Plyatskovsky „Draugystės pamoka“.

Tikslai:

Susipažinti su M.S. Plyatskovsky „Draugystės pamoka“;

- skatinti išraiškingo ir apgalvoto skaitymo įgūdžių ugdymą;

- prisidėti prie gebėjimo naršyti tekste tobulinimo;

- sudaryti sąlygas ugdyti gebėjimą palyginti herojų veiksmus, apibendrinti, darytiišvados;

Ugdykite kūrybiškumą;

- ugdyti jausmusspagalba, draugiškaesantykiaievienas kitam.

Įranga: vadovėlis, atvirukai su patarlių dalimi, dainos „Tikras draugas“ įrašas.

Užsiėmimų metu

.Organizavimo laikas.

Į mokyklą mesatėjo ( studijuoti) ,

Nepatingėkite, bet ( dirbti) .

Klausantisvisi ( atidžiai) .

II ... Atnaujinama.

1. Darbas dėl mįslės:

Išspręskite mįslę ir sužinosite, kas bus aptarta mūsų pamokoje:

Jis dalijasi savo džiaugsmu su manimi,
Man visada kalnas.
Jei bėda įvyksta staiga,
Tikintieji man padės ...(draugas)

2. Asociacinis krūmas „Draugas“

Vaikinai, kokios asociacijos kyla išgirdus žodį „draugas“?

(Pagalba, pasitikėjimas, atsidavimas, supratimas, lojalumas).

Aiškinamajame žodyne žodžio „draugas“ reikšmė paaiškinta taip:

Draugas yra asmuo, kurį su kuo nors sieja artimi geri santykiai, abipusė simpatija, paremta abipusiu supratimu.

4. Namų darbų tikrinimas.

Kokį tekstą perskaitėme su jumis paskutinėje pamokoje? Pavadinkite autorių ir pavadinimą.

III Susipažinimas su pamokos tema ir tikslais.

Šiandien susipažinsime su M. Plyatskovsky kūryba. Pavadinimą sudaro du žodžiai. Pirmasis žodis aiškinamas taip:

* Studijų laikas, laikotarpis, nustatytas mokymo pamokai pravesti - Pamoka

Antrojo žodžio reikšmė yra tokia:

* Žmonių santykiai, pagrįsti abipusiu pasitikėjimu, meile, interesų bendruomene Draugystė

Sujunkime du žodžius ir gaukime pavadinimąDraugystės pamoka.

Kaip manote, kas bus aptariama naujajame darbe? (vaikų atsakymai: apie pamoką, apie draugystę, apie draugystės taisykles ...)

IV ... Naujos mokomosios medžiagos suvokimas.

1. Pirminis mokytojo pasakos skaitymas. Pokalbis

- Ar jums patinka darbas? Kaip tau tai patinka?

Įkokiam žanrui priklauso kūrinys? (pasaka) Įrodykite (gyvūnai kalba).

- Kas yra pagrindiniai kūrinio veikėjai? (žvirbliai Chick ir Chirik)

- Kaip galite apibūdinti herojus? Kas jie tokie? (vaikų atsakymai)

Fizinė minutė "Kaip tu?"

Kaip laikaisi? - Kaip šitas!

Ar maudotės? - Kaip šitas!

Kaip tu bėgi? - Kaip šitas!

Ar žiūrite į tolį? - Kaip šitas!

Ar laukiate pietų? - Kaip šitas!

Mojuojate paskui? - Kaip šitas!

Ar miegate ryte? - Kaip šitas!

Ar tu neklaužada? - Kaip šitas!

2. Vaikų pasakos skaitymas. Pokalbis apie skaityto turinį.

- Dabar mes skaitomepasakapalei grandinę

Vaikinai, į vidųkaiptas patsyra draugystės pamoka "?

- Kas gali būti laikomas tikru draugu ir kodėl?( Chirika. Jis pasidalino su draugu.)

- Ko moko ši pasaka? ( Sakyk tiesą, galvok apie savo bendražygius, visada dalinkis.)

- Ar Čikas suprato savo klaidą? ( Taip, supratau)

- Raskite pasakoje žodžių, kurie tai įrodotai yra (ištrauka iš teksto: Viščiukas paėmė penkias sėklas ir tarė:

Ačiū, Chirik! Ir už sėklas, ir už pamoką ... draugystė!

- Ar tavo klasėje yra draugų? (vaikų atsakymai)

Zką vadini draugu (vaikų atsakymai)

- Ar tau nutiko kas nors panašaus į šios pasakos herojus? (vaikų atsakymai)

3. Pratimas „Sutvarkyk daiktus“ (darbas su deformuotu tekstu).

Jie visada gerai jaučiasi kartu.

Sema ir Slava yra draugai.

Sema moko Slavą žaisti šaškėmis.

Jie visada padeda vieni kitiems.

Kokią antraštę galite pasirinkti šiam tekstui?

4. Kūrybinė užduotis (darbas poromis).

- Ant jūsų stalų yra patarlių apie draugystę pabaiga. Atidžiai perskaitykite juos. Dabar aš perskaitysiu patarlių pradžią, o jūs pabandykite atspėti, kuri pora turi tęsinį:

(iš pradžių vaikai poromis mokosi patarlių, o paskui mokytojas skaito patarlių pradžią, o pabaigą skaito pora, radusi tęsinį).

Pražūsi pats ... ir padėk savo bendražygiui

Senas draugas yra geresnis už du naujus.

Neturi šimto rublių, bet turi šimtą draugų.

Jei neturite draugo, ieškokite jo ... bet jei radote, pasirūpinkite juo.

Vienas už visus ir visi už vieną.

Draugas, kuriam reikia pagalbos, tikrai yra draugas.

Stipri draugystė ... ir kirviu jos nupjauti negalima.

Skaičiais yra saugumas.

Susirask naujų draugų, bet neprarask senų!

Pasitikėk draugu ... bet nesuklysk pats.

Būtina kartu suvalgyti pūdą druskos ... atpažinti draugą.

Žmogus be draugų ... kaip medis be šaknų.

Draugus lengva rasti, bet sunku išlaikyti.

Draugystė yra kaip stiklas: ... jei ją išdaužysi, nesutaisysi.

5. Kūrybinis darbas „Draugystės medis“ (darbas grupėse).

Vaikinai, ką jūs manote, bet ar gali nutrūkti draugystė? Dėl kokių priežasčių taip gali atsitikti?

Kviečiu atrasti draugystės paslaptis, užrašant jas ant popieriaus lapų (kiekviena grupė užrašo savo taisyklę ir pritvirtina popieriaus lapą prie medžio).

* Neskambinkite ir nežeminkite savo draugo.

* Padėkite draugui, kuriam reikia pagalbos.

* Neapgaudinėk savo draugo, būk su juo sąžiningas.

* Neišduok savo draugo.

* Gebėti pripažinti klaidas ir sudaryti taiką su draugu.

* Gebėti nusileisti draugui.

* Būkite dėmesingi savo draugui.

Laikydamasis šių taisyklių, manau, niekada neprarasi draugo.

V ... Rezultatas

Mūsų pokalbis apie draugystę šiandien baigtas.Šiandien jūs visi puikiai dirbote, parodėte savo raštingumą ir gebėjimą dirbti kartu.

- Koks darbas žinomassusibūręs? ( Michailo Plyatskovskio „Draugystės pamoka“)

- Ko išmokote iš pasakos herojų pavyzdžio? (vaikų atsakymai)

VI ... Namų darbai: skaitykite pasaką, pateikite draugystės pamokos pavyzdį

Draugystės pamoka

Buvo du žvirbliai: Chick ir Chirik.
Vieną dieną Čiku gavo paketą iš savo močiutės. Visa dėžė sorų. Tačiau Čikas savo draugui apie tai nepratarė nė žodžio. „Jei skirsiu sorą, tada nieko sau neliks“, - pagalvojo jis. Taigi visus grūdus jis suvalgė vienas. O kai dėžė buvo išmesta, tada keli grūdai vis tiek pabudo ant žemės. Čirikas rado šiuos grūdus, tvarkingai surinko juos į maišą ir nuskrido pas savo draugą Čiką.
- Sveikas, Viščiuk! Šiandien radau dešimt sorų grūdų. Padalinkime juos lygiomis dalimis ir susmulkinkime.
- Negalima ... Kodėl? .. - Čiukas ėmė mostelėti sparnais. - Radai - tu ir valgyk!
- Bet tu ir aš esame draugai, - tarė Chirikas. - Ir draugai turėtų viską padalinti per pusę. Ar ne?
- Tu tikriausiai teisi, - atsakė Čikas.

Jis jautėsi labai gėda. Juk jis pats suvalgė visą dėžę sorų ir nepasidalino su draugu, nedavė jam nė vieno grūdo. O dabar atsisakyti draugo dovanos - jį įžeisti. Viščiukas paėmė penkis grūdus ir tarė:
- Ačiū, Chirik! Ir už grūdus, ir už pamoką ... draugystė!

Iliustracijos: Sutejevas V.

Pamokų skaitymo pamoka 1 klasėje.

Tema: Michailas Plyatskovskis „Draugystės pamoka“.

Pamokos tikslas : formuoti išraiškingo, sklandaus, taisyklingo skaitymo įgūdžius, išsamiai perpasakoti; lavinti loginį mąstymą ir dėmesį; ugdyti dosnumą, gebėjimą pripažinti ir taisyti savo klaidas.

Medžiagos ir įranga: Televizorius ir vaizdo grotuvas; grotuvas; Vanessa May įrašymas į juostą, animacinio filmo „The Brave Hare“ vaizdo įrašas; dėmesio ugdymo lentelės; piešinys „Paukščiai“; Plyatskovskio pasakos „Draugystės pamoka“ tekstas kiekvienam mokiniui; piešiant 3 žvirblius: vienas turi juodą uodegą ir juodą snapą, antrasis turi juodą uodegą ir rudą snapą, trečias turi rudą snapą ir rudą uodegą; paukščiai, pagaminti kiekvienam mokiniui „Origami“ technika.

    Organizacinis momentas.

Psichologinis požiūris:

- Saulės spindulys pažvelgė tau į akis. Jis bėgo toliau per veidą. Švelniai glostykite delnais ant kaktos, nosies, burnos, skruostų, smakro, švelniai glostykite, kad neišgąsdintumėte, glostykite galvą, kaklą, pilvuką, rankas, kojas. Jis užlipo už apykaklės - glostyk jį ir ten. Jis nėra išdykęs žmogus, jis tave myli ir glamonėja. O tu jį glostai ir su juo susidraugauji. Šypsokis jam.

    Namų darbų patikrinimas. D.N. Maminas - Sibiro „Pasaka apie drąsų kiškį - ilgos ausys, pasvirusios akys, trumpa uodega“.

Prisiminkite pasaką, kurią skaitėme paskutinėje pamokoje, ir pasakykite man, kokie žodžiai yra nereikalingi?

Koks yra šios pasakos pavadinimas? Kaip šią pasaką galima pavadinti glaustai?

O dabar pabandykime įgarsinti animaciją, kuri vadinasi „Drąsusis kiškis“ ir buvo sukurta pagal šią pasaką.

Kaip prasideda pasaka?

Vaikų perpasakojimas pagal animacinį filmą (garsas išjungtas).

    Darbas prie naujos medžiagos. M. Plyatskovsky „Draugystės pamoka“.

Šiandien pamokoje susipažinsime su Michailo Plyatskovskio pasaka. Tačiau apie ką ši pasaka ir kaip ji vadinasi, sužinosite atlikę keletą užduočių - patarimų.

Įjungta nuogas naujas? Įjungta nuogas naujas.

Įjungta nuogas naujas? Įjungta nuogas naujas.

Ant nuogo naujas? Ant nuogo naujas.

Kaip manote, kas gali skleisti tokius garsus? (Paukščiai).

B) Pažvelkite į paveikslėlį ir pasakykite, kuriuos paukščius matote. Kokių paukščių paveikslėlyje yra daugiausia? Kiek žvirblių nupiešta? Mūsų šiandienos pasaka apie du žvirblius.

C) Bet kokie buvo jų vardai, sužinosite iššifravę įrašą.

Taigi, dabar mes žinome, kad ši pasaka yra apie du žvirblius, vardu Chick ir Chirik.

    Skaitė pasakos „Draugystės pamoka“ mokytoja.

Buvo du žvirbliai: Chick ir Chirik. Vieną dieną Čiku gavo paketą iš savo močiutės. Visa dėžė sorų. Tačiau Čikas savo draugui apie tai nepratarė nė žodžio.

„Jei aš išdalinsiu sorą, tada sau nieko neliks“, - pagalvojo jis. Taigi visus grūdus jis suvalgė vienas. O kai dėžė buvo išmesta, tada keli grūdai vis tiek pabudo ant žemės.

Čirikas rado šiuos grūdus, tvarkingai surinko juos į maišą ir nuskrido pas savo draugą Čiką.
- Sveikas, Čiuk! Šiandien radau d Yra aštuoni sorų grūdai. Padalinkime juos lygiomis dalimis ir susmulkinkime.

Negalima ... Kodėl? .. - Čiukas ėmė mostelėti sparnais. - Radai - tu ir valgyk!

Bet tu ir aš esame draugai, - sakė Chirikas. - Ir draugai turėtų viską padalinti per pusę. Ar ne?

Tikriausiai tu teisi, - atsakė Čikas. Jis jautėsi labai gėda. Juk jis pats suvalgė visą dėžę sorų ir nepasidalino su draugu, nedavė jam nė vieno grūdo. O dabar atsisakyti draugo dovanos - jį įžeisti. Viščiukas paėmė penkis grūdus ir tarė:

Ačiū, Chirik! Ir už sėklas, ir už pamoką ... draugystę ...


    Pokalbis apie pasakos įspūdžius.

Ar jums patiko pasaka?

Jie sako, kad pasaka yra melas, tačiau užuomina apie tai yra pamoka geriems bičiuliams. Ko moko pasaka?

Ką galima pavadinti pasaka?

6. Pasirengimas skaityti pasaką. Skaitymas ratu.

7. Pasakos skaitymas grandine. Vaikai skaito tekstą po vieną sakinį.

8. Darbas prie skaitymo technikos:

Skaitymo sklandumo ugdymas:

a ) skaityti žodį;

Žvirbliai gyveno: ir. Kartą atėjo iš. Visa soros. Čikas pasakė šį žodį savo draugui.

Aš platinu, tada nieko neliks - jis. Taigi jis valgė grūdus. Ir dėžutė, tada grūdai. Ir tt

b ) skaityti tik antrąją žodžių pusę;

li wa obya: ik ir rikas. Kažkada buvo nuoroda į ausis. lyi ikena. apie ik apie om ir echka e salė jam.

Nesvarbu, ar aš eno avat du, tada jo nėra “, - svarstė jis. taip pat vaiko velenas.

v) eilučių skaitymas atvirkščiai.

Čirikas ir žvirblis Čikas gyveno dviese. Ir tt

Skaitymo taisyklingumo ugdymas:

A) pasakos tekstą skaityti pašnibždomis;

B) skaityti pasaką įprastu garsumu;

C) garsiai skaityti pasaką.

9. Išraiškingas pasakos skaitymas.

10. Šalia sakinių, atitinkančių teksto turinį, uždėkite ženklą + arba -.

Chirikas gavo paketą.

Močiutė atsiuntė paketą Čikui.

Pakuotėje buvo obuolių

Viščiukas iš karto pasidalino su Čiriku.

Čirikas surinko sėklas į maišą ir nuskrido į Čiką.

Tvitas buvo godus.

Čiku pasidarė gėda.

Atliktos užduoties tikrinimas. Įvertinkite save.

12. Loginė užduotis: pagalvokite ir užsirašykite kiekvieno žvirblio pavardę.

Viščiukas ir Chirikas turi rudas uodegas, Peak ir Chirik - juodus snapus.

13. Pasirengimas ir skaitymas pagal vaidmenį.

Mokinių skaitymas pagal vaidmenis.

14. Pasakos analizė.

Kas tau labiau patinka Chick ar Chirik? Kodėl? Ir ką gero pastebėjote Čika, nepaisydamas jo klaidingo elgesio? Ką padarė Chirikas? Kokią charakterio savybę jis išreiškė?

15. Darbas prie moralinės „dosnumo“ koncepcijos

Kaip suprantate žodį dosnumas?

Būti dosniam reiškia mokėti duoti, dovanoti žmonėms tai, ką vertini, duoti negalvojant apie atlygį, pagyrimą ar dovaną. Tai reiškia duoti neatsižvelgiant atgal, visa siela stengtis padėti tiems, kuriems reikia pagalbos ir jos nusipelno.

Emocinis požiūris.

Mokiniai, užmerkę akis, po mokytojos kartoja nuotaikos žodžius.

Esu dosnus. Aš visada dalinuosi su draugais. Aš duodu neatšaukiamai ir su džiaugsmu. Žinau, kad dosnumas apšviečia sielą kaip saulė.

Testas „Ar žmogus dosnus, kuris ...?“

Mokytojas skaito teiginius, o vaikai, susitarę, pakelia rankas į viršų, nesutarimo atveju - nuleidžia.

A) visada dalijasi viskuo, ką turi

B) džiaugiasi, kai daro dovanas

C) pastebi, kad kažkam reikia pagalbos ir pagalbos

D) dovanodamas dovanas, tikisi kažko mainais

D) visada primena, kad kažkam kažką padovanojote

E) nėra godus.

16. Pamokos santrauka.

Ko jus išmokė pasaka „Draugystės pamoka“?

Ką norėtumėte pasakyti ar palinkėti Chiku?

Ką norėtumėte pasakyti ar palinkėti Chirikui?

Ko norėtum palinkėti savo draugams?

Ko norėtumėte palinkėti mūsų pamokos svečiams? Paimkite paukštį, užrašykite ant jo palinkėjimą ir pristatykite jį mūsų svečiams. Pamoka baigta. (pagal muziką)



Palaikykite projektą - pasidalykite nuoroda, ačiū!
Taip pat skaitykite
Plėtra skaitant šia tema Skaitymas apie vystymąsi tema „M. Kaip dvi lapės dalijosi skylute - Plyatskovsky M Kaip dvi lapės dalijosi skylute - Plyatskovsky M Kaligrafija - žingsnis į intelektą Pagrindinė kūrinio idėja yra Michahalkovo kaligrafija Kaligrafija - žingsnis į intelektą Pagrindinė kūrinio idėja yra Michahalkovo kaligrafija