Joonistus koolieelses õppeasutuses: "Minu pere". Joonistustund lasteaias teemal „Minu pere

Lastele mõeldud palavikuvastaseid ravimeid määrab lastearst. Kuid palavikuga on hädaolukordi, kus lapsele tuleb kohe rohtu anda. Siis võtavad vanemad vastutuse ja kasutavad palavikualandajaid. Mida on lubatud imikutele anda? Kuidas saate vanematel lastel temperatuuri alandada? Millised on kõige ohutumad ravimid?

Tund "Perekond" toimub autoriprogrammi "Rõõmsameelne keel" raames. Koostanud: õpetaja-logopeed Kuzina Svetlana Borisovna, muusikaline juht Nikitushina Lyubov Valerievna. MBDOU laste arenduskeskus - lasteaed number 53 "Cheburashka", Klin, Moskva piirkond.

See on mõeldud kooliks ettevalmistava rühma lastele.

Logo-rütmika tunni käik PERE

1. Organisatsioonimoment.

Saali sissepääsu saadab mäng sõnaga "Metsa tagant, mägede tagant tuleb vanaisa Jegor ...".

Õpetaja käsib lastel pereliikmeid hellitavalt nimetada: emme on ema, isa on isa, poeg on poeg jne.

2. Teemaga "Minu perekond" tutvumine.

Õpetaja palub lastel nimetada pereliikmed.

3. Mäng "Tee nii nagu mina".

Lapsed seisavad ringis. Nad peavad jäljendama õpetaja (lapse) näoilmet ja andma sellele nime (nimetab lapse, kelle taga on kuubik): naeratus, kortsutav nägu, südamlik žest, ähvardamine sõrmega jne. .

4. Kehaline harjutus "Pereharjutus".

Sügisel, kevadel,
Suvi ja talv.
Me läheme õue
Sõbralik perekond.
Seisame ringis ja järjekorras
Kõik teevad harjutusi.
Ema tõstab käed.
Issi kükitab rõõmsalt.
Pöörab vasakule ja paremale
Minu vend Seva teeb seda.
Ise jooksen
Ja raputan pead.

Lapsed teevad sobivaid liigutusi.

5. Artikuleerimis-hingamis- ja miimikaharjutused (laste valikul 4-5 harjutust).

Artikulatoorne ja hingamise harjutus "Kurmikute perekond".

Elas kord üks kõverate perekond.
Isa suu oli selline, (tõmbame ülahuule üle ülemiste hammaste - korda 3 korda.)
Ema suu oli selline, (tõmbame alahuule üle alumiste hammaste - korda 3 korda.)
Mu tütrel oli selline suu, (huuled vasakpoolsesse proboskisse – korrake 3 korda.)
Teine tütar, (Huuled õlavarres paremal – korrake 3 korda.)
Aga mu pojal oli kõige imelisem suu! (Sõlm ninasse – korrake 3 korda.)

Nii nad läksid magama, kuid unustasid küünla kustutada.
Isa ütleb: "Naine, kustuta küünal!"
Ja ta ei taha püsti tõusta. Ta ütleb: "Tütar, kustuta küünal!"
Ja seegi ei taha püsti tõusta, ütleb: "Õde, kustuta küünal!"
Ja see on ka vastumeelne. Ta ütleb: "Vend, kustuta küünal!"

Isa tõusis püsti. (Puhub 3 korda.) Ei kustu.
Ema tõusis püsti. (Puhub 3 korda.) Ei kustu.
Väike õde tõusis püsti. (Puhub 3 korda.) Ei kustu.
Teine tõusis püsti. (Puhub 3 korda.) Ei kustu.
Ja vend ütleb: "Ma ei viitsi."

Isa: "Lülita see välja."
Ema: "Lülita välja."
Õde: "Lülita see välja."
Teine õde: "Lülita välja."
Ja vend ütleb: "Ma ei viitsi."

Isa: "Lülita see välja."
Ema: "Lülita välja."
Õde: "Lülita see välja."
Teine õde: "Lülita välja."
Vend: "Fu, fu, fu, kustunud."

Isa: "Ma maksin tagasi".
Ema: "Ma maksin tagasi".
Õde: "Kustunud."
Teine õde: "Kustunud."
Vend: "Kustunud."

Isa: "Head ööd!"
Ema: "Head ööd!"
Õde: "Head ööd!"
Teine õde: "Head ööd!"
Vend: "Head ööd!"

Miniatuurne mäng "Sõbralik perekond" (MA Kositsyna, IG Borodina: "Parandusrütm", lk 96).

Eesmärk: arendada võimet tegutseda idee järgi, peegeldada iseloomuomadusi.

Lähteasend: lapsed istuvad toolidel. Õpetaja kutsub lapsi kordamööda kujutama pereliikmete tegemisi, mida nad sageli kodus jälgivad: nõude pesemine, pesu pesemine jne. Sel juhul peab laps näitama järjestikuseid liigutusi, mis peegeldavad teatud tegevust, aga ka kujutatava pereliikme erinevaid meeleolusid ja iseloomuomadusi.

Lapsel ei ole lubatud rääkida, vaid ainult kujutada tegevusi näoilmeid ja žeste kasutades. Ülejäänud lapsed peavad pilti mõistma ja nimetama.

6. E.A teose, muusika ja sõnade kuulamine. Gomonova, "Mis on perekond?" (EA Gomonova: "Lõbusad laulud lastele aastaringselt", lk 84).

7. Sõrmevõimlemine "Minu pere".

See sõrm on vanaisa
See sõrm on vanaema
See sõrm on isa
See sõrm on ema
See sõrm olen mina
See on kogu mu perekond!

Lapsed näitavad mõlema käe sõrmi, alustades pöidlast.

8. "Perekonna" laulmine (LB Gavriševa, NV Ništševa: "Logorütmilised laulud", lk 14).

9. Mäng kuulmis tähelepanu arendamisel.

Lapsed peaksid käega lööma, kui kuulevad, et õpetaja on oma sugulasele nime pannud. Õpetaja loetleb erinevaid tegelasi: ema, klassivend, isa, naaber, onu, korrapidaja, õde ja teised.

10. Õues ringtants "Räägi kõigile, Nadja" (muusika I. Lutšenko).

Lapsed käivad ringides ja laulavad. Ringi keskel on saatejuht (Nadyusha), kes näitab, mida lapsed küsivad:

Kõik, Nadya, öelge
Näita vilkalt
Kuidas vanaemad tantsivad.
Niimoodi, niimoodi, -
Nii tantsivad vanaemad.

Kõik, Nadya, öelge
Näita vilkalt
Kuidas vanaisad tantsivad.
Niimoodi, niimoodi, -
Nii tantsivad vanaisad.

Kõik, Nadya, öelge
Näita vilkalt
Kuidas sõbrannad tantsivad.
Niimoodi, niimoodi, -
Nii tantsivad sõbrannad.

Kõik, Nadya, öelge
Näita vilkalt
Kuidas poisid tantsivad.
Niimoodi, niimoodi, -
Nii tantsivad poisid.

Kõik, Nadya, öelge
Näita vilkalt
Kuidas lapsed galopivad!

Lõpus üritab poissi kehastav saatejuht lapsi "sarvedega" torgida. Lapsed jooksevad minema, "laps" jõuab järele.

11. Lõõgastus "Unenägude haldjas".

Lähteasend: lapsed istuvad üksteisest piisavalt suurel kaugusel ringikujuliselt asetatud toolidel. Kõlab hällilaulu muusika (õpetaja valikul).

Õpetaja läheneb lastele, võlukepp käes - see on "unistuste haldjas". "Haldjas" puudutab ühe lapse õlga pulgaga - ta jääb magama: kallutab pead ja sulgeb silmad. Siis läheb "haldjas" ülejäänud lastest mööda, puudutades neid võlukepiga. "Haldjas" vaatab: kõik magavad.

Töö vanematega lasteaias

Tunni "Peresoojus" arendus

Selgitav märkus
Tund viiakse läbi lapsevanemate osavõtul. Oodatud on vanemad, kellel on arusaamatusi, konfliktsituatsioone, ADD-ga (tähelepanuhäirega) laste vanemad.
Lapsevanem tuleb tundi oma vabast tahtest ja soovist.
Eeltingimus: Loo pingevaba õhkkond.
Ameti tüüp: meeskonnakoolitus
Sihtmärk:
- eelkooliealiste lastega suhtlemine, tugi ja tugi, samuti peresuhete ennetamine.
Ülesanded:
- inimestevaheliste suhete tugevdamine ja parandamine üksikisiku tasandil ja perekonnas;
- lapse ja pere emotsionaalselt positiivse tausta arengu suund,
- Püstitatud pereülesannete elluviimiseks vajalike teadmiste ja praktika omandamine.
Tunniplaan:
1. Sissejuhatavad märkused.
Perekond on õnn, armastus ja õnn,
Pere on suvine reis maale.
Perekond on puhkus, perekondlikud kohtingud,
Kingitused, ostud, meeldiv kulutamine.
Laste saamine, esimene samm, esimene lobisemine,
Unistab heast, põnevusest ja aukartusest.
Perekond on töö, üksteisest hoolimine,
Perekonnal on palju kodutööd.
Perekond on oluline!
Perekond on raske!
Aga üksi õnnelikult elada on võimatu!
Vestlus:
Mis on perekond? Kellest perekond koosneb? Lapse koht perekonnas.
2. Treeningharjutus: "Perekonna soojus."
Paluge lapsel ja vanemal käest kinni hoida. Pöörake lapse tähelepanu. "Millised on su ema käed?" (soe, õrn, ilus)
Paluge vanemal tunda lapse käte soojust.
Vaadake üksteist, naeratage, kallistage üksteist.
3. Vestlus "Teie pere väärtused."
Perekond on inimese jaoks väga oluline ja vastutustundlik äri. Perekond toob elutäiuse, õnne, aga iga pere on ennekõike suur riikliku tähtsusega äri. Pereelu nõuab inimeselt erinevaid teadmisi ja oskusi, aga ka oskusi, mis kujunevad igapäevaelus.
Alates vanemlikust perekonnast antakse neid kõiki edasi põlvest põlve. Milliseid teadmisi sa oma peres edasi annad?
Me kõik sünnime, kasvame ja areneme perekonnas. Meil peavad läheduses olema lähedased, armastatud inimesed. Laste jaoks on perekond arengu, teadmiste, kujunemise ja mõistmise allikas. Perekond teeb nad õnnelikuks. Me ei ole sellest alati teadlikud.
4. Koolitus: "vaata".
Osalejatele jagatakse peeglid.
Peeglisse vaatav vanem peaks looma õrna, armastava pilgu, usaldava, pühendunud, mõistva jne. Riiki hoides pöörduge lapse poole ja tunnistage, kui väga ta oma last armastab.
5. Vestlus "Minu kodu".
Erilise lapse ja tegelikult iga inimese elu peamine keskus on MAJA.
Kodu on kõige kallim koht maa peal. Ta peaks olema täidetud sellise armastusega, sellise õnnega, et ükskõik kus sa eksid, kui palju aastaid on möödas, tema süda tõmbab kodu poole.
Mis teeb kodu kõige kallimaks kohaks maailmas?
Armastus, mugavus ja soojus, hellus, vaiksed pereõhtud, perekondlikud pühad ja traditsioonid.
6. Võistlus: "Kummel".
Konkursi tingimused: kasutades juurt "ROD", peate moodustama võimalikult palju sõnu.
Samal ajal selgitame, et juur "ROD" on elu alus mitte ainult inimestele, vaid kogu elule Maal. Aega antakse 5 minutit.
lugege kõik sõnad ette, lõpetage ülejäänud.
Järeldus: otsime rohkem positiivse orientatsiooniga liitsõnu (eesliide + juur + järelliide + lõpp = näiteks "pri-ROD-a", "za-ROD-sh"), et tõestada, et juur "ROD" on aluseks elu, mitte ainult inimeste, vaid kogu elu jaoks Maal.
7. "Perekonnaõnne ABC".
Konkursi tingimused: iga õnneliku pereelu jaoks vajalike positiivsete omadustega tähe kohta on vaja täita tabel vähemalt 1 sõnaga.
Iga kohalviibiv vanem loeb sõnad ette. Teeme järelduse edasise töö planeerimiseks vanematega teemal "Minu laps!" vanemate väärtuste ümberorienteerimise eesmärgil seoses lapsega.
Perekonna õnne ABC-s on esmatähtsad vaimsed väärtused, mitte materiaalsed.
PEREÕNNE ABC
A B Vastastikune mõistmine
D E F ühtsus F elu
Z Ja siirus K L M N O
P arusaamine R S T U kuulamisoskustest
F CH C terviklikkus Ch inimkond SH SH
E Yu Ya
8. "Pererõõmude kalender" - sisesta perele pühendatud kuupäevad ja sündmused.
Eesmärk: perepuhkuste propageerimine – rahvusvaheline perepäev – 15. mai ja ülevenemaaline perepäev – 8. juuli.
Kirjutame tahvlile üles 2 põhipüha.
Pere pühade kalender.
Perekonna sünnipäev (abielu)
15. mai rahvusvaheline perepäev
8. juulil ülevenemaaline perepäev
9.Järeldus
Tähtis on õigeaegse pedagoogilise abi pakkumine vanema ja lapse vaheliste positiivsete peresuhete edukaks kujunemiseks, oskuseks mõista oma tundeid ja omadusi.
Peres tuleks erilist tähelepanu pöörata lastele nende edukaks eneseteostuseks ja ühiskonnas kujunemiseks.
Treeningu tulemused:
Vanemad peaksid mõistma, et tulemusliku kasvatuse tingimused on nõuete ühtsus, psühholoogiline mugavus, toetus ja heakskiit, pereväärtuste talletamine ja edasiandmine, vanemate ja õpetajate ühistegevus.
Olge alati koos, hoolitsege armastuse eest,
Aja kaebused ja tülid eemale,
Soovime, et sõbrad sinust räägiksid:
Kui hea pere see on!

Niisiis, nüüd proovime õppida, kuidas koolieelses õppeasutuses joonistamist õigesti ja huvitavalt korraldada. "Minu perekond" on lemmikteema, mis aitab lapsel mitte ainult õppida joonistuste abil oma tundeid vanemate vastu väljendama, vaid mängib olulist rolli ka tema üldises arengus. Nii et see on täpselt see, mida me teeme. Tõsi, peate kõvasti pingutama, et lasteaias teemal "Perekond" joonistamine oleks lõbus ja huvitav. Mida võib nõuda? Kuidas korraldada seda üritust erinevas vanuses lastele? Proovime seda õppida.

Eesmärgid ja eesmärgid

Igaühel on oma ülesanded ja eesmärgid. Need on olulised kogu haridusprotsessi jaoks. Asi pole lihtsalt selles, et peetakse joonistamistundi teemal "Minu pere" või "Minu lemmikloom". Sellel kõigel on mingi mõte. Lisaks muidugi käte motoorsete oskuste arendamine.

Meie puhul toimub see tund selleks, et võtta kokku kõik perekonna ja selle koosseisu kohta saadud teadmised. Selliseid tunde on soovitatav läbi viia kõigi lastega. Kuid erilist rõhku tuleks panna vanemale ettevalmistusrühmale.

Lisaks peaks koolieelses õppeasutuses joonistamine teemal "Minu pere" õpetama last kujutama inimest: proportsioone, näojooni, inimestevahelisi erinevusi.

Muidugi on siin ka arendav element. Laps õpib teavet meelde jätma, analüüsima ja seejärel piltidena väljendama. Lisaks peaks lasteaias joonistamine (valitud teemaks "Minu pere") õpetama last olema oma sugulaste suhtes ettevaatlik ja tähelepanelik.

Organisatsioon

Peate kogu protsessi alustama selle õige korraldusega. Tunni edu seisneb planeerimises. See kehtib ka sellise tegevuse kohta nagu joonistamine koolieelses õppeasutuses. "Minu perekond" on põnev teema, sellele pühendatud tund peaks algama väikese dialoogiga õpetaja ja laste vahel.

Sissejuhatuseks on kõige parem kasutada erinevaid riime ja lühijutte perekonna kohta. See tehnika paigutab lapsed teemasse ja pakub neile huvi. Kasutage ka laule enda valitud teemal. Neil on kasulik mõju ka klassi üldisele õhkkonnale.

Seejärel on soovitatav pidada lastega dialoogi nende pere teemal. Las iga laps räägib, kes temaga koos elab ja keda ta armastab. Koolieelses õppeasutuses pole ju oluline ainult joonistamine. "Minu perekond" on teema, mis mitte ainult ei aita arendada laste kunstilisi võimeid, vaid aitab kaasa ka kõne arengule.

Järgmine etapp, võib-olla kõige huvitavam, on laste otsene pilt nende perekonnast. Pakkuge neile erinevaid materjale, mis aitavad neil asju korda saata. Kui aega lubab, võite kasutada rohkem kui paberit ja pliiatseid. Kui huvitav on koolieelses õppeasutuses joonistamist korraldada? "Minu perekond" on kavandatava tunni teema.

Värvid ja pintsel

Näiteks peaksite pöörama tähelepanu standardsetele joonistusvahenditele. Need on pintslid ja värvid. Võib-olla sobib see tunni versioon nii keskmisele kui ka vanematele rühmadele. Sellise "inventari" võib usaldada ka väga väikestele lastele. Ainult suure hoolega.

Laske lastel oma pere maalida, kasutades akvarelli või guašši. Samuti on hea pakkuda lastele alternatiivi sellele meetodile. Miks? Võib-olla hakkab laps rohkem huvi tundma joonistamise ja muul viisil kujutamise vastu. Tunnis on peamine õpilase huvi ja kaasatus protsessi. Lisaks, kui kõik laste tööd on erinevatest "materjalidest" tehtud, saab lõpuks isegi näituse korraldada. Ta jääb kindlasti vanematele meelde.

Pliiats

Ja jätkame teiega oma joonistamist koolieelses õppeasutuses. "Minu pere" on lemmik ja populaarne teema, mis peaks lapsele huvi pakkuma. Kui lastele pintslid ja värvid väga ei meeldi, pakkuge neile pliiatseid.

Võib-olla võimaldab just selline tehnika tunde läbi viia kõigis rühmades. Kui kõige pisemad õpilased ei pruugi pintslite ja värvidega "sõprust teha", siis värvipliiatsid on kõigile tuttavad. Seega on parem, kui igal lapsel oleks selle "inventariga" komplekt laual.

Rakendused

Järgmine võimalus, mis sobib vanematele lastele, on aplikatsioonide kasutamine nende pere kujutamiseks. Näiteks kasutades värvilist paberit, pappi, liimi ja kääre. Tõtt-öelda tekitab lastes suurt rõõmu just selline "joonistamine" koolieelses õppeasutuses (teema on "Minu pere"). Lõppude lõpuks ei õpi laps mitte ainult oma perekonda kujutama, vaid arendab ka käte peenmotoorikat.

Veenduge, et igal lapsel oleks kaasas ka liim, käärid, papp ja värviline paber. Võib-olla soovivad lapsed valida just selle reaalsuse kujutamise meetodi. Ärge keelake neil seda teha. Jah, see pole otsene paberile joonistamine, kuid see meetod sobib ka seatud eesmärkide ja eesmärkidega üsna hästi. Laps kujutab ikkagi oma perekonda, ehkki mõnevõrra ebastandardsel kujul.

Plastiliin

Võib-olla on meie tänase õppetunni kõige huvitavam lähenemisviis plastiliini ja papi kasutamine. Nende "seadmete" abil saate kummalisel kombel ka joonistada.

Kuidas? Laske lapsel joonistada pliiatsiga papile oma pere joonis. Kuid ta värvib selle käepidemetesse soojendatud plastiliiniga. Sellist joonistamist koolieelsetes haridusasutustes ("Minu pere" on valitud teema) kasutatakse sageli nooremas ja keskmises rühmas. Huvitav nipp, kuid mitte kõik pedagoogid ei kiida seda heaks. Ja asjata.

Asi on selles, et just seda tüüpi joonistused võivad meelitada isegi närvi. Lõppude lõpuks on plastiliiniga maalitud joonistus nii lõbus! Just lapse huvi peaks olema tunni põhikomponent. Laske lastel valida, kuidas nad maalida soovivad. Raskuste korral aidake õpilasi. Kuid pidage meeles – nad peavad ise looma. Ja värvige ka oma jooniseid.

Näitus

Saate lõpetada joonistamise koolieelses õppeasutuses teemal "Minu pere" vastavalt soovile. Kuid parim võimalus ürituste arendamiseks on spetsiaalse temaatilise näituse korraldamine, mida esitletakse vanematele. Andke igal lapsel võimalus oma perekonda näidata ja sellest rääkida.

Muide, enne näitust saab analüüsida õpilaste joonistusi. Laske igal lapsel rühma ees oma loovust näidata ja seejärel öelge, keda pildil näidatakse. See aitab lastel kõnet ja kujutlusvõimet arendada.

Ärge unustage õppetunnist kokkuvõtet teha. Rõhutage, et täna õppisite erinevate pakutavate materjalide abil perekonda joonistama. Pärast näitust allkirjastage laste tööd ja andke need vanematele. Las nad rõõmustavad pilku kodus.

Teemad ja vestlused

Lasteaia vanemale ettevalmistusrühmale saate läbi viia mitmeid joonistamistunde teemal "Minu pere". Kõige selle juures piisab, kui ülaltoodud meetodit pisut mitmekesistada, et saada huvitavaid ja kasulikke õppetunde.

Näiteks paluge poistel tuua fotod ja öelda neile, kes neil on kujutatud. Pärast seda laske neil perekonda igal võimalikul viisil joonistada ja kujutada. Lisaks korraldage selliseid tegevusi nagu "Aitan oma ema", "Olen isaga väljas", "Lõbi peres" ja nii edasi. Laske lastel arendada oma kujutlusvõimet ja õppida tegelikkust kujutama.

Muide, ärge unustage korraldada iga õppetunni lõpus mitmesuguseid temaatilisi näitusi. Mõnikord võib nende juurde kutsuda ka lastepsühholoogi. Lapse joonistus perest võib ju palju öelda nii selle õhkkonna kui ka suhete kohta selle liikmetega. See on lapse õigeks ja õigeks arenguks väga oluline. Kui märkate õpilases mingeid selgeid ärevuse märke, mis väljenduvad joonise kaudu, kutsuge vanemad isiklikule vestlusele. Põhimõtteliselt on parem korraldada lapsevanemate koosolekud pärast teemal "Minu pere" joonistamist, kus selgitate, miks laps on ühel või teisel viisil joonistanud mõne konkreetse pereliikme. Kõik see aitab kaasa lapse arengule. Joonistamine lasteaias teemal "Minu perekond" on oluline õppeprotsess, mida ei tohiks vahele jätta. Pöörake sellele tähelepanu.

Natalia Naydenova
Tund vanematega koolieelses õppeasutuses "Peresoojus"

Arendus klassid« Perekonna soojus»

Selgitav märkus

Klass osalusel läbi viidud vanemad... On kutsutud vanemad kellel on suhetes lastega arusaamatused, konfliktsituatsioonid, ADD-ga laste vanemad(tähelepanu puudulikkuse häire).

Peal vanema amet tuleb lapsega omast vabast tahtest ja soovist.

Vajalik seisukord: looge pingevaba õhkkond.

Tüüp klassid: meeskonnakoolitus

Sihtmärk:

Eelkooliealiste lastega suhtlemine, toetamine ja saatmine, samuti peresuhete ennetamine.

Ülesanded:

Inimestevaheliste suhete tugevdamine ja parandamine üksikisiku tasandil ja sisemiselt perekond;

Lapse emotsionaalselt positiivse tausta kujunemise suund ja peredele,

Püstitatud pereülesannete elluviimiseks vajalike teadmiste ja praktika omandamine.

Plaan klassid:

1. Sissejuhatavad märkused.

Perekond on õnn, armastus ja õnn,

Perekond- see on suvine reis maale.

Perekond on puhkus, perekondlikud kohtingud,

Kingitused, ostud, meeldiv kulutamine.

Laste saamine, esimene samm, esimene lobisemine,

Unistab heast, põnevusest ja aukartusest.

Perekond on töö, üksteisest hoolimine,

Perekond- see on palju kodutööd.

Perekond on oluline!

Perekond on raske!

Aga üksi õnnelikult elada on võimatu!

Mida perekond? Kes koosneb perekond? Beebi koht perekond.

2. Treeningharjutus: « Perekonna soojus» .

Küsi lapselt ja vanema käsi... Pöörake lapse tähelepanu. "Millised on su ema käed?" (soe, õrn, ilus)

Lapsevanem palu tunda lapse soojad käed.

Vaadake üksteist, naeratage, kallistage üksteist.

3. Vestlus "Teie väärtused peredele» .

Perekond on väga oluline, vastutava isiku äri. Perekond toob elu täiust, õnne, kuid igaüks perekond on, esiteks suur riikliku tähtsusega asi. Pereelu nõuab inimeselt erinevaid teadmisi ja oskusi, aga ka oskusi, mis kujunevad igapäevaelus.

Alustades vanemlik perekond neid kõiki antakse edasi põlvest põlve. Milliseid teadmisi sa omas edasi annad perekond?

Me kõik sünnime, kasvame, areneme sisse perekond... Meil peavad läheduses olema lähedased, armastatud inimesed. Täpselt lastele perekond on arengu, teadmiste, kujunemise ja mõistmise allikas. Perekond teeb nad õnnelikuks. Me ei ole sellest alati teadlikud.

4. Koolitus: "nägemine".

Osalejatele jagatakse peeglid.

Lapsevanem peeglisse vaatamine peaks looma leebe, armastava pilgu, usaldava, pühendunud, mõistva jne. Olukorda hoides pöörduge lapse poole ja tunnistage, kui väga ta oma last armastab.

5. Vestlus "Minu maja".

Erilise lapse ja tegelikult iga inimese elu peamine keskus on MAJA.

Kodu on kõige kallim koht maa peal. Ta peaks olema täidetud sellise armastusega, sellise õnnega, et ükskõik kus sa eksid, kui palju aastaid on möödas, tema süda tõmbab kodu poole.

Mis teeb kodu kõige kallimaks kohaks maailmas?

Armastus, mugavus ja soojalt, hellus, vaiksed pereõhtud, perekondlikud pühad ja traditsioonid.

6. Võistlus: "Kummel".

Konkursi tingimused: juurkasutamine "GENUS" peate välja mõtlema nii palju sõnu kui võimalik.

Samal ajal selgitame, et juur "GENUS"- elu alus mitte ainult inimestele, vaid kogu elule Maal. Aega antakse 5 minutit.

lugege kõik sõnad ette, lõpetage ülejäänud.

Väljund: saavutame rohkem positiivse suunaga liitsõnu (eesliide + juur + sufiks + lõpp = näiteks, "loodus", "FOR-ROD-sh" tõestada, et juur "GENUS"- elu alus mitte ainult inimestele, vaid kogu elule Maal.

7. "Perekonnaõnne ABC".

Konkursi tingimused: iga tähe kohta on vaja täita tabel vähemalt 1 sõnaga, millel on õnnelikuks pereeluks vajalikud positiivsed omadused.

Kõik kohalviibijad vanem loeb sõnad ette... Teeme järelduse edasise töö planeerimiseks vanemad sellel teemal"Minu laps!" väärtuste ümberorienteerimise eesmärgiga vanemad seoses lapsega.

Perekonna õnne ABC-s on esmatähtsad vaimsed väärtused, mitte materiaalsed.

PEREÕNNE ABC

Vastastikune mõistmine D E F ühtsus F elu

Z Ja siirus K L M N O

P arusaamine R S T U Kuulamisoskus

F X C terviklikkus H inimlikkus Sh Sh

8. "Pererõõmude kalender"- sisestage pühendatud kuupäevad ja sündmused perekond.

Sihtmärk: perepuhkuste propageerimine – rahvusvaheline päev peredele- 15. mai ja ülevenemaaline päev pered - 8. juuli.

Kirjutame tahvlile 2 põhipüha.

Kalender

perepuhkused.

Sünnipäev peredele(abielu)

9. Järeldus

Vaheliste positiivsete peresuhete edukaks arendamiseks on oluline õigeaegne pedagoogiline abi vanem ja laps, võime mõista oma tundeid ja omadusi.

Erilist tähelepanu sisse perekond on vaja maksta lastele nende eduka eneseteostuse ja ühiskonnas kujunemise eest.

Treeningu tulemused:

Vanemad peavad mõistma et tulemusliku kasvatuse tingimused on nõuete ühtsus, psühholoogiline mugavus, toetus ja heakskiit, pereväärtuste talletamine ja edasiandmine, ühistegevus lapsevanemad ja kasvatajad.

Olge alati koos, hoolitsege armastuse eest,

Me tahame, et meist räägitaks sõbrad:

Kui hea see on perekond!

Jelena Stalmakhovitš

Koolitaja: Stalmakhovich E.V.

Sihtmärk: Kasvatage armastust ja austust oma pereliikmete vastu.

Ülesanded: Täpsustage ja koondage teadmisi perekonna kohta, selle kohta, kes on sugulased. Moodustage pereliikmete fotode abil idee perekonna koosseisust; parandada novelli koostamise oskust, kasutades kõnes sugulaste nimesid ja isanimesid; kinnistada väljendusrikka luule esitamise oskust. mõista ja selgitada vene vanasõnade tähendust perekonna kohta; arendada sidusat kõnet, tunnetuslikku huvi, loogilist mõtlemist, kasvatada head tahet, hoolivust, austust täiskasvanute vastu.

Eelnev töö: Paluge lastel tuua fotod oma perest, sugulastest. Töö vanemate ja lastega, meisterdamine näituse jaoks, luuletuste, vanasõnade ja kõnekäändude päheõppimine perekonnast ja sugulastest.

Tunni käik

Lapsed ühinevad rühmaga lastelauluga sõprusest. Käest koos hoidmine.

Haritud. : Poisid, me elame teiega ilusas riigis, mida nimetatakse?

Kes on meie riigi president?

(V. V. Putin)

Kas te teate, et meie president pöörab pereküsimustele erilist tähelepanu? Ja täna tahan ma teiega rääkida kõige kallimast asjast, teie peredest. Poisid, mis on teie arvates perekond?

(laste vastused)

Jah, perekond on inimesed, kes armastavad üksteist, hoolitsevad üksteise eest. Nad austavad üksteist, räägivad üksteisega hellalt, hoolivalt, väärtustavad üksteist.

Perekond ühendab sugulasi, vanemaid ja lapsi, vanavanemaid, vendi ja õdesid. Need on kõik meie sugulased, sugulased.

Ema ja isa on mu sugulased,

Mulle pole kallimat.

Ja väike pere ja vend,

Ja kõrvadega kutsikas Timoshka.

Ma armastan väga oma sugulasi,

Varsti ostan kõigile kingitusi.

Isa saab mootorpaati

Ema köögis - maagiline pintsel,

Tõeline haamer vennale,

Pall läheb mu väikesele õele, kommid Timoshkale.

Ja mul on ka sõber

Sõber Serjožka on samuti minuga seotud

Ma jooksen tema juurde hommikul,

Ilma temata pole mäng minu jaoks mäng.

Ema, isa, väike õde, vend - kes see on?

Serjožoki sõber ei ole pereliige ega sugulane. Ta on sõber ja iga inimese jaoks on väga oluline, et tal poleks mitte ainult sugulasi, vaid ka sõpru. Armastame väga lemmikloomi, hoolitseme nende eest. Aga kas ta võib olla seotud?

Laste vastused.

See on õige – ei, sest Tisha on loom.

Kas te arvate, et kõik pered on ühesugused? Või teistmoodi? Mis vahet sellel on?

Laste vastused.

Täpselt nii, kõik pered on erinevad. On suuri ja on väikseid peresid.

Erinevatest peredest pärit inimesed erinevad perekonnanimede, nimede, isanimede poolest. Ja kui erinevatel peredel on sama perekonnanimi, siis kes nad on? (nimekaimud). Pered erinevad ka välimuselt. Nad elavad erinevates majades, erinevates korterites.


Meenutagem vanasõnu ja ütlusi perekonna kohta:

"Kogu pere on koos ja hing paigas"

"Vene inimene ei ela ilma sugulasteta"

"Perekond on tuju täis."

Poisid, kes on teie arvates peres boss, keda võib nimetada “perepeaks” ja miks?

Lapsed, kes sel teemal vaidlevad, põhjendavad (isa on tugev, ta teab, kuidas kõike teha, vanaisa on tark, vanem kui kõik pereliikmed jne)


Ja nüüd me mängime teiega. d / mäng "vanem - noorem".

Pakkudes lapsele ümbriku kaartidega, millel on kirjas pereliikmed: ema ja isa, vanaema ja vanaisa, vend ja õde, tädi ja onu. Laps paneb kaardid staaži järjekorras. Vastused õpetaja küsimustele "Kes on vanem kui iss või vanaema?" - miks. "Kes on noorem, isa või vanaisa", "Kes on noorem, kas lapselaps või vanaema", "Kes on vanem, kas tütar või ema" jne.


Poisid, milliseid vanasõnu ja ütlusi me sugulaste kohta teame.

"Kuld, hõbe pole vanemad, isal ja emal pole hinda"

"Sellist sõpra nagu kallis ema pole olemas"

"Lapsed on elu lilled"

"Päikesega - soe, emaga - hea."

Sõrmede võimlemine.

See sõrm on vanaisa

See sõrm on vanaema.

See sõrm on issi.

See sõrm olen loomulikult mina.

Sõbralik perekond koos.

Vaadake poisid, kui sõbralik ja ühtehoidev perekond teil on, sest kõik teie sõrmed on rusikas.



Poisid. Milline peaks olema perekond? Leia sõnad - märgid sõnale "perekond".

(sõbralik, tugev, töökas, hooliv, ühtehoidev).

Poisid, vaadake meie näitust. Mitu käsitööd olete koos perega teinud?


Ja nüüd _Artyom räägib meile, kuidas nad oma sõbraliku perega tainast meisterdasid.



Dasha räägib meile, kuidas nad koos emaga paberist lumetüdruku ja jõuluvana välja mõtlesid ja tegid.

Te märkasite. Et kui sa oma perest rääkisid, siis kõik naeratasid? Miks sa arvad?

Vastused. (Kuna kõik lapsed armastavad kõiki oma peres; kui issi ja ema on läheduses, on alati hea tuju).

Mida tahaksid oma perele soovida?

(Olge sõbralikud. Hoolitsege üksteise eest. Armasta ja austa üksteist).



Toeta projekti – jaga linki, aitäh!
Loe ka
"Ma ei oodanud sellist pidevat väsimust" "Gravity Falls": tähemärgid ja nende nimed Numbrid ja tähed Imetamine ja immuunsus Bulatova lapse imetamine ja immuunsus Imetamine ja immuunsus Bulatova lapse imetamine ja immuunsus