Vaikams įdomių dalykų pristatymas. Atviros pamokos apie aplinkinį pasaulį konspektas parengiamojoje grupėje „žmogaus sukurtas pasaulis“

Vaikų karščiavimą skiria pediatras. Tačiau yra kritinių situacijų, kai karščiuojama, kai vaikui reikia nedelsiant duoti vaistų. Tada tėvai prisiima atsakomybę ir vartoja karščiavimą mažinančius vaistus. Ką leidžiama duoti kūdikiams? Kaip sumažinti temperatūrą vyresniems vaikams? Kokie yra saugiausi vaistai?





3 Tikslas: idėjų apie objektyvaus pasaulio kūrimo istoriją formavimas. Užduotys: - išmokyti vaikus matyti besivystančio aplinkinio pasaulio objektus ir reiškinius (dalyko praeitį, dabartį, ateitį); - ugdyti gebėjimą apsvarstyti aplinkinius objektus tarpusavio ryšiuose ir tarpusavio priklausomybėse („žmogus - objektas“, „vaikas - objektas“); - išplėsti vaiko akiratį; - lavinti gebėjimą numatyti tiriamųjų ateitį; - ugdyti vaikus gerbti juos supančio pasaulio objektus.
























15 Efektyviausi metodai ir būdai euristiniai, pažintiniai pokalbiai; stebėjimas; paveikslų, iliustracijų tyrimas, TCO; mokytojo istorija; grožinės literatūros, mokomosios literatūros skaitymas; specialių žaidimo probleminių situacijų kūrimas. elementari analizė; modeliavimo ir projektavimo metodas; klausimų metodas; kartojimo metodas (tiesioginis žinių pritaikymas panašioje situacijoje); loginių problemų sprendimas; eksperimentai ir eksperimentai.






18


19






22 Dalykas - vystymosi aplinkos laboratorija „Pochemuchka“, kurioje vaikai atlieka eksperimentus ir eksperimentus su medžiagomis, kad susipažintų su jų savybėmis; transformacijos centras „Amatininkas“, kuriame renkamos natūralios atliekos, audinys, popierius, vaizdinės medžiagos: plastilinas, viela, klijai. Čia vaikai gali savarankiškai gaminti amatus, pastatus, kompozicijas, žaislus. „Žinios“ yra informatyvi literatūra, vaizdinė medžiaga, skirta kaupti patirtį; „Žaidimų biblioteka“ - didaktiniai žaidimai, parinkti pagal amžių įvairiuose skyriuose.





30 Darbas su aplankų perkėlimo tėvais: - „Mano mergina yra žaislas“, - „Mokykis žaisdamas!“, - „Patarlės apie darbą“. individualios konsultacijos: - "Kokių žaislų reikia vaikams", - "Didaktinių žaidimų su vaikais organizavimas ir vedimas", - "Kas yra sunkus darbas?" tėvų susirinkimai: - „Besivystantis objektyvus pasaulis“, - „Vaiko kūrybinių gebėjimų ugdymas“, - „Apskritasis stalas dėl metų rezultatų“. dalyvavimas projekto veikloje: - „kostiumų kūrimas - rusiškų sarafanų siuvimas“, - „Mano tėtis yra karys“, - „Genio diena - pašėlusios rankos“. mini muziejų kūrimas: - „Mūsų močiučių lėlės“, - „Apšvietimo prietaisų praeitis“, - „Neįprastos žvakės ir žvakidės“, - „Lėktuvai“, „Automobiliai“.


31 MBDOU „Kindergarten 46“ „Crystal shoe“ Permės sritis, Krasnokamskas, g. Sadovaja, 6 tel .: 8 (34273) el.

Pamokos santrauka parengiamojoje grupėje „Nuostabūs objektai“

Programinės įrangos turinys. Išmokykite vaikus palyginti žmonių sugalvotus daiktus su gamtos objektais ir rasti tarp jų bendrą kalbą (ko gamta nedavė žmogui, jis sugalvojo pats).

Medžiaga. Paveikslėliai, vaizduojantys gamtos ir žmogaus sukurto pasaulio objektus (po du paveikslėlius kiekvienam vaikui). Kortelės, susidedančios iš dviejų dalių: viena pusė vaizduoja žmogaus sukurtus objektus (pavyzdžiui, sraigtasparnį, traktorių, dulkių siurblį, parašiutą, ekskavatorių, valtį, namą, kraną, skėtį, lėktuvą, keleivį) automobilis, traukinys ir pan.), o kita kortelės pusė tuščia. Paveikslėliai „domino“: vienoje pusėje pavaizduoti gamtos objektai, o kitoje - žmogaus sukurto pasaulio objektai; siuntinys, Dunno laiškas.

Pamokos eiga

Mokytojas informuoja vaikus apie iš Dunno gautą paketą. Siuntinyje yra temos paveikslėlis ir laiškas su užduotimis: Dunno prašo vaikinų atlikti visas užduotis ir informuoti jį laiške apie jų atlikimą.

Užduotis 1. Mokytojas, padedamas vaikų, padalija visas nuotraukas į dvi grupes: paveikslėlius su gamtos objektais ir paveikslus su žmogaus sukurto pasaulio objektais. Mokytojas pasilieka sau paveikslėlius su gamtos pasaulio objektais, o tarp vaikų padalija paveikslėlius su žmogaus sukurto pasaulio objektais.

Mokytojas vadina gamtos pasaulio dalyką. Vaikas, radęs porą žmogaus sukurto pasaulio pavadinto objekto, pakelia paveikslėlį su jo atvaizdu, pavadina objektą ir lygina jį su gamtos pasaulio objektu (pavyzdžiui, kregždė yra lėktuvas, žirafa- kranas, gaidys yra laikrodis ir kt.). Užduotis laikoma atlikta, kai vaikai suranda visas daiktų poras.

Užduotis 2. Paveikslėliai „domino“ (vienoje pusėje pavaizduoti gamtos objektai, o kitoje - žmogaus sukurto pasaulio objektai) platinami vaikams. Pirmasis vaikas išleidžia savo paveikslėlį, kitas pakeičia savo paveikslą natūralaus ar žmogaus sukurto pasaulio objekto atvaizdu (pagal žaidimo „Domino“ principą, pavyzdžiui, laumžirgis - laikrodis - gaidys - gervė - žirafa - banginis ir kt.). Užduotis laikoma įvykdyta, kai visos kortelės yra išdėstytos grandinėje.

Užduotis 3. Kiekvienam vaikui siūlomos dvi nuotraukos. Pavyzdžiui, viename paveikslėlyje pavaizduotas lėktuvas, kitame - paukštis. Siūloma palyginti vaizdus, ​​rasti panašumų (bendrų elementų) ir skirtumų (pavyzdžiui, paukščio ir lėktuvo panašumas - sparnai, nosis ir snapas, lėktuvo uodega ir paukštis; skirtumai: paukštis yra gyvas , lėktuvas yra negyvas objektas) ir papasakokite apie juos.

4 užduotis. Vaikams pateikiamos kortelės, susidedančios iš dviejų dalių: vienoje pusėje pavaizduoti žmogaus sukurti daiktai (pavyzdžiui, sraigtasparnis, traktorius, dulkių siurblys, parašiutas, ekskavatorius, valtis, namas, kranas, skėtis). , lėktuvas, automobilis, traukinys ir kt.), o kita pusė tuščia. Vaikas turi prisiminti ir tuščioje kortelės pusėje nupiešti tą gamtos objektą, į kurį panašiai žmogus sukūrė antroje pusėje pavaizduotą objektą (pavyzdžiui, traukinys yra šimtalapis, automobilis - krokodilas).

Vaikai ir mokytojas Dunno rašo laišką, kuriame sako, kad jo užduotys yra labai įdomios ir vaikinai jas įvykdė. Jie dėkoja Dunno ir kviečia jį apsilankyti.

Savivaldybės švietimo įstaiga Nr. 1 „Thumbelina“

Pereslavl-Zalessky

Auklėtojos ir parengiamosios grupės vaikų bendros edukacinės veiklos santrauka tema „Žmogaus sukurtas ir ne žmogaus sukurtas pasaulis“.

Sudarė mokytojas

parengiamoji grupė „Varpas“

Kryukova Lyubov Alekseevna

Profesijos tipas: žinių apibendrinimas

Tikslas: vaikų elementarių idėjų apie žmogaus sukurtą ir ne žmogaus sukurtą (natūralų) pasaulį formavimas; žinių apie žmogaus poreikius apibendrinimas.

Užduotys:

Švietimo:

    Skatinkite vaikus suprasti, kad daiktai yra žmogaus kūrybinės veiklos rezultatas.

    Leiskite vaikams suvokti, kad žmogaus sukurto pasaulio objektai yra sukurti panašūs į gamtos objektus.

    Įtvirtinti ekonominės sąvokos „noriu“ ir „privalau“ prasmę, suprasti skirtumus tarp „noriu“ ir „privalau“.

    Kartoti „žmogaus poreikių“ sąvokos prasmę, įtvirtinti pagrindinių poreikių pavadinimus ir tai, kas su jais susiję, toliau mokyti spręsti problemines situacijas, argumentuoti jų atsakymus, aktyvinti žodyną; suprasti, kad žmogus negali turėti visko, ko nori;

    Suformuoti vaikų žinias apie vandens svarbą žmogaus gyvenime. Supažindinti vaikus su vandens savybėmis. Išmokite taupyti ir taupyti vandenį.

Kuriama:

    Skatinti dėmesio, loginio mąstymo, nuoseklios kalbos ugdymą; prisidėti prie komunikacinių, socialinių kompetencijų formavimo.

Švietimo:

    prisidėti prie moralinių savybių ugdymo;

    sužadinkite vaikams norą tyrinėti ir stebėti gamtos pasaulį.

Demonstracinė medžiaga.

    Pristatymas vaikams „Žmogaus sukurtas ir ne sukurtas pasaulis“.

Dalomoji medžiaga.

    Pinokio laiškas; gamtos ir žmogaus sukurto pasaulio nuotraukos.

    Eksperimentams: vienkartiniai puodeliai, lėkštės, šaukštai, vanduo.

Insultas:

Ar jūs, vaikinai, geros nuotaikos? Siūlau dar labiau jį pakelti: šypsokimės vienas kitam ir sveikinkimės vienas su kitu mažais pirštais.

( Pasigirsta beldimas į duris.)

Kažkas beldžiasi į duris. Eisiu ir atidarysiu.

O, paštininkas atnešė mums laišką. Patikrinkime, ar jis neklydo su adresu: Pereslavl-Zalessky miestas, šv. Pleshcheevskaya, d / s „Thumbelina“, grupė „Kolokolchik“. O vietoj grąžinimo adreso parašyta mįslė, turime ją atspėti, kitaip nesužinosime, iš kur ji, ir vokas neatsivers.

Medinės nesėkmės

Iš pasakos jis įsiskverbė į mūsų gyvenimą.

Suaugusiųjų ir vaikų mėgstamiausia,

Drąsuolis ir idėjų išradėjas,

Išdaigininkas, linksmas bičiulis ir nesąžiningas.

Pasakyk man, koks jo vardas?(vaikų atsakymas) ( skaidrė 1 )

(Mokytojas atplėšia voką su Pinokio laišku ir užduotimis.)

„Sveiki, brangūs vaikinai! Malvina mane daug ko išmokė, tačiau man davė labai sunkią namų užduotį: ištirti žmogaus sukurto ir ne žmogaus sukurto pasaulio objektus ir jų reikšmę žmogaus gyvenime. Malvina man davė keletą užduočių, kurių neužbaigus būtų sunku suprasti šį sudėtingą klausimą. Vaikinai, padėk man, prašau! Atsisveikink. Pinokis “.

Taip, Pinokis paprašė mūsų sunkios užduoties. Bet mes nesame įpratę trauktis. Padėkime Pinokiui?(Vaikų atsakymai.) Tik mes nerašysime jam atsakymo laiško, atsiųsime jam fotoreportažą el.

- Tam, manau, turime leistis į ilgą kelionę, nes tik kelyje galite pamatyti daug naujų ir įdomių dalykų. Bet reikia kruopščiai pasiruošti.

Didaktinis žaidimas „Supakuok kuprinę kelionei“.

Vaikinai, ant stalo yra kortelių su įvairių objektų vaizdais, pasirinkite vieną daiktą, kurio jums prireiks pakeliui. (Vaikai renkasi ir įdeda į vieną kuprinę.)

Pokalbis tema „Ką reikia pasiimti su savimi kelyje? "

Ką pasiimsime su savimi kelyje?

Kam skirti drabužiai?

Ko mums dar reikia kelyje?

Kam skirtas maistas (maistas)?

Kam skirti indai?

Vaikinai, jei pakeliui lyja, ko mums reikia imtis kelyje?

Vaikinai, kelias ilgas, sunku keliauti, kai pavargsta kojos. Ką turėtume pasiimti su savimi, kad mūsų kojos būtų patogios?

Vaikinai, kodėl pasirinkote būtent šiuos daiktus? Teisingai, nes pagrindiniai žmogaus poreikiai yra maistas, vanduo, drabužiai, batai. Ar visi šie daiktai sukurti žmogaus rankomis?

Vaikinai, ar manote, kad verta pakeliui pasiimti kėdes, lovas, fotelį, stalą?

O gal išvis galima apsieiti be baldų?

Vaikinai, kaip manote, ar mums reikia tokių daiktų kaip magnetofonas, vaizdo kamera, albumas, dažai kelyje?

Vaikinai, dabar mes pasiruošę eiti į kelią!

Mes surinkome kuprinę, o dabar turime nuspręsti, kokia transporto rūšis mums patogesnė eiti kelyje. Kokias transporto rūšis žinote? Kodėl žmogus išrado transportą?

Jei skrisime lėktuvu, nieko nepamatysime iš viršaus. Jei paplauksime valtimi, nematysime nieko, išskyrus jūrą. Lėtai važinėtis dviračiu. Eikime autobusu.(2 skaidrė) (Vaikai sėdi dviejose eilėse)

Didaktinis žaidimas „Žiūrėk ir atsakyk“.

Pinokis atsiuntė mums daug nuotraukų, pažiūrėkite, kas tai yra? (vaikų atsakymai). Kodėl šis natūralus pasaulis? (vaikų atsakymai) (3 skaidrė)

Ir kas tai? (4 skaidrė) Kodėl visa tai vadiname žmogaus sukurtu pasauliu?(vaikų atsakymai) (4 skaidrė)

Žmogus apsupo daugybę įvairių objektų, kurių didžiąją dalį jis sukūrė savo protu ir savo rankomis.Gamta taip pat padarė viską, kas įmanoma. Kodėl mums reikalingi žmogaus sukurto ir ne žmogaus sukurto pasaulio objektai?

Klausimai:

Kaip vadinami visi žmogaus norai?(Poreikiai).

Ką reiškia poreikis, iš kurio žodžio jis kilęs?(būtina)

Į kokias tris grupes galima suskirstyti visus poreikius?

Atsakymai vaikai :

Kai kurie daiktai padeda žmogui patenkinti jo prigimtinius gyvenimo poreikius (namai, baldai, indai, drabužiai ir kt.) Kiti - džiaugsmo, komforto, grožio ir estetinio malonumo šaltinis (paveikslai, knygos, rankdarbiai ir kt.). žmogui reikia darbo (įrankiai, mašinos, namų apyvokos daiktai ir kt.)

Kodėl mums reikalingi muzikos instrumentai? (Vaikų atsakymai)

Muzikinė pauzė: vaikai muzikiniais instrumentais dainuoja dainą „Rusų trobelė“.

Vaikinai, jei visi esate tokie pastabūs, tikriausiai pastebėjote, kad žmogus sukūrė daugybę objektų, panašių į gamtos objektus. Pažvelkite į paveikslėlius ir pasakykite, kaip jie atrodo.

Didaktinis žaidimas „Kaip tai atrodo“. Mokytojas vadina žmogaus sukurto pasaulio objektą.

Kaip atrodo traukinys? (Vaikų atsakymai) (5-6 skaidrė)

Kas atrodo kranas?? (7-8 skaidrė)

Povandeninis laivas? (vaikų atsakymai)(9-10 skaidrė)

Ką tau primena gaidys? paukštis? laumžirgis? (Vaikų atsakymai) (11, 12, 13, 14, 15, 16 skaidrės)

Mes gyvename tarp daugybės objektų.

Ko mums pirmiausia reikia? (Tai, be ko negalime gyventi).

Kaip galite pasidalyti poreikiais? („Noriu ir reikia“).

Kas, jūsų manymu, yra svarbesnis žmogaus gyvenime „noriu“ ar „privalau“?

Išlipkime iš autobuso ir pažaiskime žaidimą „Aš noriu ir tai būtina“.

Žaidimas „Aš noriu ir turiu“. Taisyklės: Aš pavadinu objektą, jei tau to reikia, prispaudi rankas prie krūtinės, jei nori, pakeli rankas aukštyn.

Probleminių situacijų sprendimas. (Sėdi ant kilimo)

Kita stotelė - Zagadkino stotis.

Kiekvienas suaugęs žmogus eina į darbą.

Pasakyk man, vaikinai, kodėl žmogui reikia dirbti?

Kodėl jam reikia pinigų?

(Norėdami patenkinti visus jūsų poreikius).

1 situacija.

Medžiagos: papuošalai, rankinis laikrodis, mobilusis telefonas, rašomoji mašinėlė.

Tėtis, mama, dukra ir sūnus gyvena toje pačioje šeimoje. Tėtis ir mama dirba, dukra - studentė, sūnus - moksleivis. Kartą jie apskaičiavo savo šeimos pajamas ir nusipirko tai, ko visi norėjo: papuošalus mamai, rankinį laikrodį tėčiui, mobilųjį telefoną dukrai ir akvariumo žuvį sūnui. Išleido visus pinigus. Ar jie pasielgė teisingai?(Vaikų atsakymai.)

2 situacija.

Medžiagos: banknotai, dizaineris.

Brolis ir sesuo nuvyko į „Toys“ parduotuvę nusipirkti statybinio komplekto už tinkamą kainą už tėvų duotus pinigus. Tačiau ant prekių nebuvo kainų etikečių. Ką jie turėtų daryti?(Vaikų atsakymai)

Kita stotis yra „Eksperimentinė“.

Jei mūsų rankos vašku,

Jei dėmės nusėdo ant nosies,

Kas tada yra mūsų pirmasis draugas

Pašalinti nešvarumus nuo veido ir rankų?

Be ko mama negali gyventi

Jokio maisto gaminimo ar skalbimo?

Be to mes jums pasakysime tiesiai

Ar vyras turėtų mirti?

Kad lietus iš dangaus

Taigi, kad duonos ausys užaugtų

Kad laivai plauktų

Taigi, kad želė būtų virta,

Kad nebūtų bėdų -

Mes negalime gyventi be ... (vandens).

Vanduo yra pagrindinis žmogaus poreikis. Jis negali apsieiti be vandens.

Dabar mes esame su jumis laboratorijoje ir atliksime nedidelį eksperimentą su vandeniu.

Išgirskite trumpą istoriją apie upę ir padėkite man užbaigti šią istoriją.

„Kažkada buvo upė. Vanduo šioje upėje buvo: (ir koks jis buvo)

Patirtis:

Į stiklinę įdėkite šaukštą. Ar galite tai pamatyti? Kodėl? Kokios spalvos vanduo? (Skaidrus).

Ar vanduo turi kvapą?

Koks jos skonis?

Perkelkite vandenį iš stiklo į stiklinę. (Lieja, galima pilti į bet kurį indą. Vanduo teka, murma, žieduoja).

Kokias formas gali turėti vanduo?

Vanduo upėje buvo švarus, skaidrus, beskonis ir bekvapis. Galėtum išgerti. Tačiau žmonės nustojo tausoti vandenį. Jie pastatė didelę gamyklą ant upės kranto. Ir į upę iš vamzdžių jie pradėjo pilti įvairias kenksmingas, nuodingas atliekas. Jie pradėjo plauti automobilius, mesti šiukšles. O upės vanduo tapo purvinas ir blogai kvepėjo. Ir tada žmogus susimąstė, kaip gerti šį vandenį? Ir aš nusprendžiau ...

Ką vyras nusprendė?

Būtina saugoti vandens grynumą, jo neteršti, nemesti šiukšlių į upę, neplauti automobilių ir dviračių. Juk vanduo yra mūsų šalies turtas ir žmonių, gyvūnų ir augalų sveikatos garantas. Ir norėdamas išvalyti upę nuo nešvarumų, žmogus pastatė stotis vandens valymui - vanduo praeina per filtrus - specialiai valymo prietaisus, o į mūsų namus vėl pradėjo tekėti švarus vanduo.

Kam reikalingas nešvarus vanduo?

Kam reikalingas švarus vanduo? (Visiems gyviems dalykams: žmonėms, gyvūnams, augalams reikia švaraus gero vandens. Todėl reikia apsaugoti vandenį nuo užteršimo ir taupiai jį naudoti, nepilti veltui, užsukti čiaupą).

Vaikinai, mūsų kelionė eina į pabaigą. Ar jums patiko keliauti? Ką šiandien papasakosite tėvams apie mūsų kelionę? Žmogaus sukurtas pasaulis vadinamas taip, nes visi daiktai yra sukurti žmogaus rankomis. Kiek daug įdomių ir naudingų dalykų padarė žmogus! Žmogus savo rankomis kuria viską, kas palengvina ir pagerina jo gyvenimą. Daiktai reikalingi valgyti, rengtis, miegoti, rūpintis savimi, dirbti, ilsėtis, mokytis. Ačiū vaikinai!

2 skaidrė

Aktualumas

Šiuo metu žmonės negalvoja apie tai, kokie nuostabūs ir nepaprasti daiktai gali būti,

3 skaidrė

Užduotys

supažindinkite vaikus su neįprastais objektais. Išsiugdykite smalsumą ir norą atrasti naujų dalykų

4 skaidrė

„Retinamos“ baterijos Prie baterijų kūrimo prisidėjo ir žinomas dizaineris „MacFunamizu“. Jis sukūrė koncepciją, pavadintą „HungryBatteries“. Ši koncepcija reiškia akumuliatorių kūrimą, kurių išvaizda leis akimirksniu nustatyti jų įkrovimo laipsnį. „Storos“ baterijos yra kupinos energijos, tačiau „plonas“ reikia įkrauti

5 skaidrė

Laikrodis protingiausiems !! - Dėdė, dėdė, pasakyk, kiek dabar valandų! - Po penkių minučių, 1728 m. Trečiojo laipsnio šaknis, berniukas. - ………………… .. kas tai buvo?

6 skaidrė

Ekologiškas laikrodis Žemė, vanduo, laikrodžio augalai generuoja nedidelį elektros krūvį, kurio pakanka, kad laikrodis veiktų amžinai

7 skaidrė

Bėgiojantis žadintuvas yra idealus prietaisas tiems, kuriems ryte sunku atsikelti iš lovos. Šio neklaužadaus žadintuvo veikimo mechanizmas yra toks: padedate jį ant naktinio staliuko, nustatydami reikiamą pabudimo laiką. Kol esate Morpheus karalystėje, šis stebuklingas žadintuvas nusisuka nuo naktinio staliuko, keliauja savavališkai ir slepiasi nuo jūsų.

8 skaidrė

Lėlė - japoniškas mobilusis telefonas, galintis perteikti jūsų pašnekovo jausmus ir emocijas! Telefono dizainą sukūrė robotikos inžinierius Takashi Minato, padedamas pamišusių mokslininkų-technologų komandos, dirbančios Osakos universitete (Japonija). Šio bendradarbiavimo rezultatas - baisiausias pasaulyje mažo žmogaus formos mobilusis telefonas, pagamintas iš medžiagos, panašios į žmogaus odą.

9 skaidrė

Kurdami tokį prietaisą japonai norėjo padėti telefonu bendraujantiems žmonėms pajusti, kad šalia yra jų pašnekovas. Kūrėjai teigia, kad tokia telefono forma sukurs visiško pašnekovo buvimo efektą.

10 skaidrė

Jei pamiršite siaubingą lėlės išvaizdą, budėjimo režimu jis niekuo nesiskirs nuo įprasto telefono, tačiau kai tik paimsite šį „monstrą“ į rankas, jis tiesiogine to žodžio prasme pradės atgyti: silikoninis pagrindas pradės įšilti iki 36,6 C temperatūros ir jausis lygiai kaip gyvo žmogaus oda. Pasak kūrėjų, ši neįprasta funkcija turėtų padėti skambinančiajam visiškai pajusti žmogaus buvimą kitame linijos gale. Galutinėje versijoje, be kita ko, šis dalykas turės suklusti, reaguojant į jūsų pašnekovo balso toną.

11 skaidrė

Meno kūriniai iš dantų krapštukų !! Pagalvokite, ką galite padaryti su įprastu dantų krapštuku, o ne perlaužti jį per pusę ir padaryti du? Štai aš, todėl turiu pripažinti Stepheną Backmaną, kuris iš šių asmens priežiūros priemonių sukuria tikrus meno kūrinius.

12 skaidrė

Šuo skėtis !! Leidžia išvesti savo keturkojį augintinį pasivaikščioti bet kokiu oru, nebijant, kad jis gali peršalti ir susirgti. Kai lauke blogas oras, dauguma šunų mieliau slepia nosį šiltuose butuose. Tačiau kartais blogas oras gali būti nustatytas ilgą laiką, ir jūs turite reguliariai vaikščioti su gyvūnais

13 skaidrė

Gyvenamasis stovas batams ir skėčiams iš JunjieZhang Prisiminkite, kiek vandens paliko koridoriuje, kai atėjote iš žiemos pasivaikščiojimo?

14 skaidrė

Tikėkite ar ne, tai tikrai radijas! Šio įrenginio kūrėjai nusprendė atsisakyti visų rūšių rankenėlių ir jungiklių. Šiame įrenginyje visi radijo nustatymai atliekami naudojant akmenis. ...

16 skaidrė

41 metras yra aukščiausia vandens čiuožykla pasaulyje pagal Gineso knygą. Atrakcija vadinama „Insano“ ir yra Brazilijoje, Fortaleza mieste, „BeachPark“ vandens parke. Ši skaidrė buvo pastatyta prieš 25 metus, 1989 m.

17 skaidrė

Šiai atrakcijai yra labai nedaug apribojimų - jūs turite būti aukščiau nei 140 cm.Kontraindikacijos yra širdies ligos ir nutukimas. Nėščioms moterims nerekomenduojama skristi su Insano.

18 skaidrė

57 metų Omsko gyventojas Anatolijus Konenko kartu su broliu Stanislavu sukūrė mažiausią žuvims skirtą akvariumą. Gineso rekordų knygoje pasirodė įrašas apie konteinerį, kurio gylis 14 mm, plotis 24 mm ir ilgis 30 mm. Mažiausio pasaulyje akvariumo tūris yra tik 10 ml, tai yra apie du arbatinius šaukštelius vandens.

19 skaidrė

XXI amžiaus vežimėlis

  • 20 skaidrė

    Ant jo sumontuotas trijų ratų plieninis rėmas iš įprasto šoninio vežimėlio ir variklis iš motociklo. Būtent taip atrodo vežimėlis važiuojant 80 km / h greičiu. Nors kūrėjas neišdrįso važiuoti savo naujagimiu šiuo stebuklingu monstru, jis nešioja lėlę, kad surengtų tikrą šou ir išgąsdintų „publiką“ .

    21 skaidrė

    22 skaidrė

    Rubiko kubas

    Manoma, kad Rubiko kubas yra lyderis tarp žaislų pagal bendrą pardavimą: visame pasaulyje parduota apie 350 milijonų Rubiko kubelių, tiek originalių, tiek įvairių analogų. Įdomus faktas: jei sudėsite juos iš eilės, tada jie tęsis beveik nuo poliaus iki Žemės poliaus.

    Krasnodaro teritorijos darbo ir socialinės plėtros ministerija

    Valstybės iždo socialinių paslaugų įstaiga

    Krasnodaro teritorija „Yeisk socialinės reabilitacijos centras

    plėtra nepilnamečiams “

    Anotacija Kognityvinio vystymosi OOD „Pažintis su išoriniu pasauliu“ vyresnio amžiaus pogrupio vaikams (5–7 metų) tema: „Įdomu, nuostabūs daiktai»

    Pedagogas Redko E.V.

    2018 lapkričio mėn.

    Kognityvinio vystymosi OOD konspektas „Susipažinimas su išoriniu pasauliu“ vyresnio amžiaus pogrupio vaikams (5-7 metai) Tema: „Įdomu, nuostabūs daiktai»

    Tikslas: vaiko pažintinės veiklos vystymasis, ekologinės sąmonės formavimas.

    Švietimo sričių integracija:pažinimo raida, kalbos raida, fizinis vystymasis.

    Užduotys:

    Švietimo:

    Formuoti vaikų idėjas apie žmogaus sukurtą ir gamtos pasaulį;

    kad vaikai suprastų, jog žmogaus sukurto pasaulio objektai yra sukurti panašūs į gamtos objektus.

    Kuriama:

    Ugdykite kūrybinį mąstymą, vaizduotę, pažintinę veiklą.

    Švietimo:

    Skatinkite vaikus tyrinėti ir stebėti gamtos pasaulį.

    Demonstracinė medžiaga.Paveikslėliai, vaizduojantys lėktuvą ir kregždę; laiškas iš Dunno, mnemoninės lentelės, pristatymas kompiuteriu.

    Dalomoji medžiaga.Paveikslėliai, vaizduojantys gamtos ir žmogaus sukurto pasaulio objektus (po du paveikslėlius kiekvienam vaikui). Kortelės, susidedančios iš dviejų dalių: vienoje pusėje pavaizduoti žmogaus sukurti objektai (pavyzdžiui, sraigtasparnis, grybelis, kompiuterio pelė, teptukas, lėktuvas, kamuolys, replės, traukinys ir kt.), O kita pusė kortelė tuščia.

    Metodai ir metodai: netikėta akimirka, mįslės mąstymas, objekto paveikslėlių nagrinėjimas, eilėraščių ištraukų skaitymas, klausimų klausimas vaikams, pristatymas, žaidimai ir praktiniai vaikų veiksmai.Parengiamieji darbai:žiūrėti mokomuosius vaizdo įrašus „Gyva ir negyva gamta“, „Gamta ir žmogaus sukurtas pasaulis“, „Daržovių pasaka“, animacinį filmą „Dunno“, didaktinius žaidimus ir pratimus „Gyvas - negyvas“, „Natūralus - žmogaus sukurtas“, “ Pagalvokite ir atsakykite “, skaitydami grožinę literatūrą:„ Mano lokys “(Z. Aleksandrova),„ Pavogta saulė “(K. Čukovskis),„ Ponia patikrino bagažą ... “(S. Marshak),„ Daržovės “(S. Michahalkovas), „Šalies daina“, „Ruduo“ (A. Pleshcheev), „Ar ši knyga ne apie tave?“ (M. Romanovas).

    Insultas

    I. Įvadinė dalis

    Mokytojas informuoja vaikus apie laišką, kurį gavo iš Dunno:

    Vaikinai, šiandien gavome laišką. (Rodo voką.)Norėdami atidaryti laišką, turite atspėti mįslę, iš kurios ji yra:

    Jis pasitiki savimi, juokingas kvailys,

    Ir iš prigimties jis yra melagis ir arogantiškas,

    Nagi, atspėk greičiau,

    Žemas vyras žinomas vardu ...(Nežinau).

    Teisingai, laišką atsiuntė Dunno. O, tai nežinau! Jis, kaip visada, viską supainiojo ir prašo mūsų padėti. Tam mes turime atlikti užduotis, kurios yra šiame voke, ir parašyti atsakymą Dunno. Pabandykime? Padėkime Dunno?

    II. Pagrindinė dalis

    1. Didaktinis žodžių žaidimas „Natūralus - žmogaus sukurtas“

    Pedagogas: Prisiminkime, kokie objektai mus supa? (Natūralus ir dirbtinis). Ką reiškia natūralus? (Šiuos daiktus sukūrė pati gamta). Kas yra rankų darbo daiktai? (Daiktai, pagaminti žmogaus rankomis). Gerai padaryta, viskas teisinga. Dabar pažaiskime žaidimą pavadinimu „Natūralus-žmogaus sukurtas“: jei įvardinsiu žodį žmogaus sukurtam objektui, tu tik parodyk man savo rankas; ir jei aš pavadinsiu žodį, kuris žymi natūralios kilmės objektą, tu ploji rankomis.

    2. Didaktinis žaidimas „Išplėskite paveikslėlius“ (1 užduotis)

    Mokytojas išdalina vaikams paveikslėlius (po 2 paveikslėlius kiekvienam vaikui): Vaikinai, kiekvieno iš jūsų rankose yra paveikslėlių, kuriuos reikia suskirstyti į dvi grupes: ant žalio kartono lapo įdėsime paveikslėlius su natūralios kilmės daiktais, ir nuotraukos su rankų darbo daiktais - ant raudono kartono lapo su rašiklio simboliu.

    3. Didaktinis žaidimas „Rodyti ir pavadinti suporuotą objektą“ (2 užduotis)Pedagogas: Gerai padaryta, puikiai atlikote pirmąją užduotį. O dabar - kita Dunno užduotis. Aš pats fotografuosiu su gamtos pasaulio objektais, o nuotraukas su žmogaus sukurto pasaulio objektais išdalinsiu jums. Atidžiai pažvelkite į juos. Pavadinsiu gamtos pasaulio tema. O vienas iš jūsų, turintis labai panašaus žmogaus sukurto pasaulio objekto, tai yra suporuotas su mano įvardytu, iškels paveikslėlį su savo atvaizdu ir pavadins šį objektą. Susitarti? Pradėkite.

    4. Pratimas „Palyginti paveikslėlius“ (3 užduotis)Pedagogas: Teisingai, gerai padaryta.(Ant lentos uždeda paveikslėlius „nuryti“ ir „lėktuvas“. Vaikai lygina paukščio ir lėktuvo objektus.) Kas parodyta šiame paveikslėlyje? (Vaikų atsakymai.) Kuo šie objektai panašūs? Atidžiai pažiūrėkite: iš kokių dalių susideda paukštis? Lėktuvas? Kokius elementus jie turi bendro? (Ir kregždė, ir lėktuvas turi sparnus, nosį ir uodegą; abu gali skristi.) Kuo jie skiriasi? (Kregždė yra laukinės gamtos objektas, o lėktuvas - žmogaus rankomis sukurtas objektas.)

    5. Žaidimas „Pavadinkite papildomą elementą“Pedagogas. Ir čia yra dar viena užduotis: dabar aš perskaitysiu ištraukas iš eilėraščių ir parodysiu jums paveikslėlius, o jūs atidžiai klausysitės ir žiūrėsite, o tada pavadinkite objektą, kuris šioje kortelėje yra nereikalingas, tai yra, jis nepriklauso grupei objektai, kuriems priklauso visi, ilsisi. Atidžiai klausytis:

    ... „Tai viščiukai, tai antys, juodas kamuolys šalia būdelės ". (Z. Aleksandrova) Koks žodis ir daiktas kortelėje yra nereikalingi? (Papildomas daiktas yra šunų namelis, nes tai yra žmogaus sukurtas daiktas, o vištos, antys ir šuo yra gamtos pasaulio objektai.)

    „Saulė vaikščiojo dangumi ir už debesies bėgo. Pažiūrėjau ainka prie lango , pasidarė tamsu. “(K. Čukovskis) (Papildomas langas yra žmogaus sukurto pasaulio objektas, o saulė, dangus, debesis ir linksmybės yra natūralūs objektai.)

    „Ponia registravo bagažą:sofa, lagaminas, krepšys, paveikslėlis, krepšelis, kartonas ir mažas šuo ". (S. Marshakas)

    „Žolė tampa žalia, saulė šviečia, kregždė su pavasariu stoginėje skrenda pas mus “. (A. Pleshcheev)

    ... "Aš piešiu anksčiaunamas, veranda, tvora, takas, o kelyje - katė “. (M. Romanovas)

    „Nuobodus vaizdas - debesys be galo, lietus lyja, balos prie verandos “. (A. Pleshcheev)

    Vaikinai, koks metų laikas yra aprašytas eilėraštyje? (Ruduo.) Taip, tikrai, ruduo. Prisiminėme, koks dabar metų laikas, o dabar parodykime, koks oras yra rudenį.

    6. Fizminutka "Ruduo"

    Debesys uždarė dangų.

    Pradėjo lašėti dygus lietus -

    Visur pasklis purvas

    Purvas ir balos kelyje ...

    Pakelkite kojas aukščiau!

    Dabar atsisėskite į savo vietas, mes tęsime pamoką.

    7. Parodykite pristatymą „Nuostabūs objektai“

    1 skaidrė ... Nuostabūs daiktai

    Skaidrė 2. Gamtos pasaulis

    3 skaidrė. Žmogaus sukurtas pasaulis

    4 skaidrė ... Istorija „Įdomūs ir nuostabūs objektai“

    Prisiminėme, kas yra objektai, sužinojome, kad yra labai įdomių dalykų ir gamtos objektų, kurie yra stebėtinai panašūs vienas į kitą. Ar žinai, kodėl jie tokie panašūs? Kažkada išvis nebuvo žmogaus sukurtų objektų, žmonės tiesiog dar nemokėjo jų pagaminti. Ilgą laiką jie atidžiai stebėjo gamtos objektus ir dėl šių stebėjimų išmoko kurti įvairius labai reikalingus dalykus. Pavyzdžiui, stebėdamas paukščių skrydį, žmogus taip pat svajojo pakilti danguje kaip paukštis ir išrado lėktuvą. Žiūrėk, ar jie labai panašūs?

    5 skaidrė. Žaidimas "Kaip tai atrodo?"

    Ekrane pasirodė nuotraukos - rankų darbo daiktai. Pagalvokite ir pasakykite man, žiūrėdamas, kokius gamtos pasaulio objektus sukūrė žmogus? Kaip jie atrodo? (Šviesa yra saulė.)

    6 skaidrė. Lėlė - mergaitė

    7 skaidrė ... Stogo grybas - grybas

    8 skaidrė. Kamuolys - oranžinis

    9 skaidrė ... Automobilis - krokodilas; dulkių siurblys - dramblys

    10 skaidrė. Raskite porą

    Žiūrėk, ekrane yra paveikslėlių - 3 paveikslai -gamtos objektų vaizdai ir 3 - žmogaus sukurti. Turite įvardyti, kuris iš jų sudaro porą, tai yra, jie yra panašūs vienas į kitą. (Povandeninis laivas yra žuvis, gervė - žirafa, parašiutas - kiaulpienės sėkla).

    11 skaidrė. Lėktuvas - paukščiai, valtis - antis, traukinys - vikšras (Atsakymų teisingumas tikrinamas rodykle).

    12 skaidrė. Dėkojame už dėmesį!

    Tai geri bičiuliai, jie viską teisingai įvardijo. Dabar pereikime prie kitos Dunno užduoties.

    8. Didaktinis žaidimas „Pasirinkite paveikslėlį“ 4 užduotis.

    Vaikams įteikiamos kortelės, susidedančios iš dviejų dalių: viena pusė vaizduoja žmogaus sukurtus objektus, o kita pusė tuščia. Vaikas turi paimti paveikslėlį su gamtos objektu, į kurį panašiai žmogus sukūrė antroje pusėje pavaizduotą objektą, ir įdėti į tuščią narvą.

    III. Baigiamoji dalis

    9. Apibendrinimas

    Vaikai ir mokytojas Dunno rašo laišką, kuriame sako, kad jo užduotys yra labai įdomios ir vaikinai jas įvykdė. Jie dėkoja Dunno ir kviečia jį apsilankyti.

    Turime parašyti atsakymą Dunno. Ką mes jam parašysime? Siūlau pradėti taip: „Mielas Dunno! ... Mums patiko jūsų užduotys, jos labai įdomios, ir mes jas entuziastingai vykdėme. Labai ačiū. Ateikite aplankyti mūsų, mes labai džiaugiamės galėdami jus sutikti. Sudie “.

    Apie kokias temas šiandien kalbėjome? Ir kodėl jie tokie įdomūs ir kodėl jie nuostabūs? Vaikinai, kas mums atsiuntė laišką?

    Ar sugebėjome atlikti visas Dunno užduotis?

    Ar jums patiko atlikti užduotis?

    Kas tau labiausiai patiko?




  • Palaikykite projektą - pasidalykite nuoroda, ačiū!
    Taip pat skaitykite
    Nuotakos keliaraištis: viskas, ką reikia apie tai žinoti Nuotakos keliaraištis: viskas, ką reikia apie tai žinoti Optimalios suknelės pasirinkimas pamergei vestuvėms Vakarinės suknelės pamergei Optimalios suknelės pasirinkimas pamergei vestuvėms Vakarinės suknelės pamergei „Bachelorette“ aksesuarai: ką ir kaip pasirinkti? „Bachelorette“ aksesuarai: ką ir kaip pasirinkti?