Kuidas teha sügisesi salvrätiku lehti. Loomingulisus salvrätikutest - dekoratiivsed lilled ja laste käsitöö

Lastele mõeldud palavikuvastaseid ravimeid määrab lastearst. Kuid palavikuga on hädaolukordi, kus lapsele tuleb kohe rohtu anda. Siis võtavad vanemad vastutuse ja kasutavad palavikualandajaid. Mida on lubatud imikutele anda? Kuidas saate vanematel lastel temperatuuri alandada? Millised on kõige ohutumad ravimid?

Joonistamise tund lasteaias. Teine juunioride rühm. Lillede vikerkaare teema

Töö autor: Jakuševa Svetlana Ivanovna. Premium klassi lasteaed "Altyn besik"
Kirjeldus: mittetraditsioonilise joonistamise avatud tund lasteaia teises nooremas rühmas.
Eesmärk: see materjal on kasulik lasteaiaõpetajatele, lisahariduse õpetajatele.
Tarkvara sisu:
1. Tugevdada laste teadmisi vikerkaarevärvide kohta.
2. Jätkake sõrmedega joonistamise õppimist ja asetage joonis lehe keskele.
3. Arenda oskust eristada ja nimetada värve (punane, oranž, kollane, roheline, helesinine, sinine, lilla).
4. Luua emotsionaalselt positiivne meeleolu, rahulolu töö tulemustest, kasvatada esteetilist suhtumist loodusesse. Äratada huvi vikerkaarepildi vastu.
Kasutatud materjal: pildid - päike, pilv, vikerkaar, värvid, album joonistamiseks.
Tunni käik:
Lapsed, mul on väga hea meel teid näha, poisid ja tüdrukud! ma kutsun
meie rõõmuringi!
- Tere, päike on kuldne! (käed üles)
Tere, kas taevas on sinine? (paneme käed külgedele)
Tere, mu sõbrad! (me kõik ühendame käed)
Mul on väga hea meel teid näha! (kätlemine)
Tulge poisid, kutsume päikese endale külla!
Päikeseline, näita ennast!
Punane, varusta!
Kiirusta, ära ole häbelik
Soojendage meid, poisid!
Vikerkaare kaar
Ära lase vihma sadada
Tule päikest
Kelluke!
Õpetaja paljastab pildi päikesest.

Koolitaja: - Ja mis on sellel pildil joonistatud? (Päike)
- Mis on päikese kuju (ümmargune)
- Mis värvi? (kollane, joonista õhku ring)
Poisid, vaadake pilti tähelepanelikult. Mis on pildil? (parem pilv, vihma tuleb)
- Mis värvi pilv on? (sinine)
- Mis kujuga see on? (ovaalne, joonistage sõrmega õhku ovaal)
- Poisid, kuulake mind. Kui sajab vihma ja paistab päike, ilmub mitmevärviline vikerkaar. (postitan pildi vikerkaare kujutisega)
Vaadake, kui ilus on vikerkaar. Nimetagem vikerkaare värve. (punane, oranž, kollane, roheline, tsüaan, sinine, lilla)
Poisid, puhkame natuke.


Füüsiline minut "Vihm"
Korra tilk (Hüpe varvastele, käed vööl.)
Langetage kaks. (Põrgatama.)
Alguses väga aeglaselt.
(4 hüpet.)
Ja siis, siis, siis
(8 hüpet.)
Kõik jookseb, jookseb, jookseb.
Avasime oma vihmavarjud (käed laiali.)
Nad varjusid vihma eest. (Käed poolringis pea kohal.)

Lapsed istuvad laudades
- Poisid, mis värvi on päike (kollane.)
- Mis värvi on pilved ja vihm? (Sinine.)


Õpetaja asetab vikerkaarepildi magnettahvlile.
- Vaata vikerkaart. Millised värvid on teile tuttavad? (Lapsed nimetavad värve, seostades neid tuttavate loodusnähtustega: kollane nagu päike; roheline nagu rohi; punane nagu mari jne.)
- Selline on ilus vikerkaar - mitmevärviline.
- Joonistame koos sinuga kauni vikerkaare.
Kasvataja: Vaata, teie ees on värvidega palett. Vikerkaare värvid: punane, oranž, kollane, roheline, sinine, sinine, lilla. Need on täpselt need värvid, mida me tööks vajame.
Enne töö alustamist näitan teile, kuidas vikerkaart õigesti joonistada.
Kasvataja saade ja selgitused.
Sõrmede võimlemine "Vikerkaar"

Vaata: vikerkaar on meie kohal
Joonista poolring käega pea kohale (kiik).
Üle puude
Tõstke käed üles, sõrmed on avatud.
majad,
Käed on katusega üle pea kokku pandud.
Ja üle mere, üle laine,
Joonista käega laine.
Ja natuke minust kõrgemal.
Puudutage oma pead.
Ja nüüd hakkavad poisid minuga koostööd tegema.
Lapsed hakkavad tööle ja joonistavad vikerkaart.


Koolitaja: Soovitan teil kuulata vikerkaareluuletust, mis aitab teil vikerkaare värve meeles pidada.
“…. Ma imetlen vikerkaarele pääsemist -
Seitsmevärvilised heinamaal varitsevad.
Ma ei saa vaadata punast kaaret,
Oranži taga, kollase taga näen uut kaare.
See uus kaar on rohelisem kui heinamaad.
Ja tema taga on sinine, nagu ema kõrvarõngas.
Ma ei näe piisavalt sinist kaaret,
Ja selle lilla eest ma võtan ja jooksen ... "Elena Blaginina.
Kasvataja: poisid, olete kuulnud imelist luuletust.
Koolitaja:
- Poisid, mida me täna tunnis tegime?
Lapsed:
- maalis vikerkaare
Koolitaja:
- Mis värvid on vikerkaarel?
Lapsed:
- punane, sinine, roheline jne.
Koolitaja: Vaata, milline ilus vikerkaar meil täna on. Sa oled imeline. Ma riputan selle vikerkaare alla, et ka teie vanemad saaksid seda imetleda. Olete täna kõik targad. Tunni lõpus peetakse mäng "Päike ja vihm".
Pärast mängu jagab õpetaja lastele maiustusi mitmevärviliste tilkade kujul.
Meie äri lõpp – igaüks meist on suurepärane!

Neenetsi autonoomse ringkonna riigieelarveline koolieelne õppeasutus "Krasnoe küla lasteaed"

Joonistamise tunni kokkuvõte

teises nooremas rühmas

Teema: "Päike"

Valmistas õpetaja: Vyucheyskaya Olga Nikolaevna

Otseselt õpetlik tegevus teises nooremas rühmas.

Teema: "Päike"

Haridusvaldkonnad: sotsialiseerimine, suhtlemine, kunst ja esteetiline kasvatus.

Ülesanded:

Hariduslik:

Tutvuda lastele uut tüüpi ebatraditsioonilise "käsnaga" maalimistehnikaga.

Kujundada oskust eristada eseme värve ja kuju;

Parandada värvidega töötamise oskust;

Arendamine:

Arendada kõnest arusaamist, aktiveerida sõnavara;

Arendada käte peenmotoorikat, värvitaju;

Arendage tähelepanu ja vaatlust.

Hariduslik:

Kasvatada iseseisvust, algatusvõimet;

Harida kultuuri- ja hügieenioskusi;

Äratada huvi kunsti- ja loometegevuse vastu.

Materjal:

Demonstratsioon: igale lapsele õhupall, ümbrik (kollase ringi sees), kollased kirjaklambrid.

Jaotusmaterjal: kollane guašš, sinine albumileht (mille keskele on tõmmatud ring), svamm, salvrätikud, igale lapsele õhupall.

Õppetegevuse käik

1.Korralduslik moment

Koolitaja: Täna on meil külalised, ütleme kõigile: "Tere".

Õpetaja teeb mõistatuse:

Särab, sädeleb

Soojendab kõiki (päike)

Õpetaja kutsub lapsi teda lasteaiasalmi saatel tervitama.

Päike vaatab aknast välja,

Särab meie toas.

Plaksutame käsi

Meil on päikese üle väga hea meel.

2. Põhiosa.

Koolitaja: Päike on saatnud oma sõbra – päikesepalli, kes jääb meie juurde mängima.

Kui suur see on? (suur) ja mis värvi? (kollane)

Mis on päikese kuju (ümmargune). Poisid, miks päikesel ei ole? (kiired)

Mäng "Päike ja vihm"

Nüüd peame tööle asuma. Mine laudadesse.

Joonistame sõrmega õhku ümmarguse päikese (joonistame sõrmega õhku väikese ringi).

Nüüd joonistame väikese päikese (joonistame sõrmega õhku väike ring)

Ja nüüd suur päike (joonista suur ring).

Poisid, teeme kõik soojaks ja rõõmsaks, joonistame suure päikese.

Kasvataja. Mis on minu joonistus? (Päike)

Poisid, miks päikesel ei ole? (kiired)

Täpselt nii, poisid, kiired. Nüüd joonistame need teiega. Laual on värviplaadid ja käsnad, kumbki võtab käsna ja kasta selle värvi sisse. Ja joonistame kiired.

3.Tunni tulemus

Kasvataja. Oleme õnnelikud ja ma naeratan teile ja teie naeratate üksteisele!

Vaadake, kui kergeks ja soojaks meie rühmas teie päikestest sai. Millised vapustavalt ilusad ja naljakad joonistused!

Tore, et me kõik koos oleme! Ja päikese jätame rühma, las see teeb meid õnnelikuks!

Anna Strakhova
Teise juuniorrühma joonistamistunni kokkuvõte "Päike paistab"

Ülesanded: õppige kujutist joonisel edasi andma päike, mis ühendab ümara kuju sirgete joontega. Asetage pilt õigesti lehe keskele, värvige ettevaatlikult üle, väljumata piirjoonest; tehnikaid välja töötada värvidega värvimine... Õppige edasi, kuidas väljalaskeava servast liigset värvi välja väänata, loputage õrnalt pintslit, kuivatage see lapil; õpetage oma joonistusi nautima. Esteetilise taju edendamiseks arendage loovat kujutlusvõimet.

Varustus: näidis ja seatud joonistamine värv õpetajalt; siniseks toonitud paberilehed, pintsel, kollane guašš, veepurgid,

kaltsud, harjaalused - vastavalt laste arvule.

1. Org. Hetk, motivatsioon

Poisid, lähme akna juurde ja vaatame sealt läbi.

Mida sa seal näed?

Milline Päike? (Lapsed tulevad akna juurde)

Rohi, puud, majad, päike taevas.

Suur, särav, soe, kollane

(Kui päikest pole, siis küsi: mis veel taevast puudu on)

2. Teadmiste aktualiseerimine, probleemse probleemi püstitamine

Tulge oma toolide juurde.

Täna ärkame joonista päikest.

Näidake näidist.

Mis värvi Päike? (kollane)

Mis kuju Päike? (Ring)

Kuidas see välja näeb Päike? (ringis)

Kuidas kiired välja näevad? (Kangide peal)

Kuidas kiired paiknevad? (Ümber terve ringi)

Lapsed lähevad oma kohtadele

3. Uute teadmiste staadium

jah, tõesti ümmargune päike, ja kiired on erinevates suundades ulatuvad pulgad. Kes mind aitab joonista ring?

Ja kes läheb välja ja tõmbab kiiri?

Laps läheb välja ja joonistab ringi, seejärel värvib selle üle.

Teine laps tuleb välja ja tõmbab kiiri Õpetaja hääldab iga liigutust

4. Uute teadmiste kinnistamine

Pakun lastele ettepaneku:

Joonistame kõik koos päike näpuga õhus.

Tulge laudadesse

Sõrmede võimlemine:

Uksel on lukk (käed lukus)

Kes võiks selle avada? (tõmbame sõrmi lahti ilma lahti)

Tõmbatud (tõmmati)

Väändunud, (me pöörame käsi)

Koputasin (koputades peopesadega)

Ja - nad avasid selle! (käed lahti)

lapsed, kordades õpetajale, joonistage õhku ring, seejärel iseseisvalt

Lapsed käivad töökohtadel

5. Iseseisev töö

Hästi tehtud! Nüüd sa saad Joonista ennast.

Töö käigus jälgi, et hoiad pintslist kolme sõrmega õigesti kinni, korjad värvi üles, pigistades ülejäägi purgi servale, loputad ilma vett maha loksumata ning kuivatad salvrätikul.

Lapsed maalivad

6. Kokkuvõtete tegemine Koguge kõik tööd kokku, andke positiivne hindamine:

Vaata kui ilus sa joonistasid päikest! Hästi tehtud! Täna näitame joonistusi oma emadele.

7. Peegeldus – poisid, et me oleme täna teiega maalitud?

Kas teile meeldis meie klass?

Mis oli raske?

Seotud väljaanded:

Integreeritud joonistamistund teisele juuniorrühmale "Transport" VALLAEELARVE KOOLIEELNE HARIDUSASUTUS lasteaed № 40 "Raduga" Sarov 607188, Nižni Novgorodi piirkond, Sarov ,.

II juuniorrühma kunstilise ja esteetilise tegevuse kokkuvõte "Päike paistab" II juuniorrühma kunstilise ja esteetilise tegevuse kokkuvõte "Päike paistab". Tegevuse liik: otseselt hariv.

GCD kokkuvõte joonistamiseks teises juunioride rühmas "Päike paistab" Teise noorema rühma "Päike paistab" (värvidega maalimine) joonistamise vahetult õpetlike tegevuste kokkuvõte.

Eesmärk: kujundada kognitiivset huvi loodusmaailma vastu. Eesmärgid: Haridusvaldkond "Tunnetus": õpetada lapsi mõistma ja kasutama.

Teise juuniorrühma "Blizzard" joonistamistunni kokkuvõte Olga Latõšova II juuniorrühma "Blizzard" joonistamistunni kokkuvõte Programmi sisu: - õpetada lapsi pintslit õigesti hoidma.

Teema: "Päike paistab taevas." Ülesanded: - kutsuda esile elav emotsionaalne vastukaja folkloorsele päikesepildile, õpetada looma päikesepilti ,.

Tundub, et meie talv on möödas, veetsime selle ära, ta sõitis hobusega minema. aga midagi väljas on talv, külm jälle. Seetõttu otsustasime teha kevadise.

Vallaeelarveline koolieelne õppeasutus

"Lasteaed kombineeritud tüüp nr 1" Firefly "

Tatarstani Vabariigi Mendelejevski munitsipaalrajoon

Otseselt õpetliku tegevuse kokkuvõtejoonistamises teises juuniorrühmas

Päike paistab

(värvidega värvimine)

Koostanud õpetaja:

Tyupa Anastasia Mihhailovna

Mendelejevsk 2015 G.

Teema: Päike paistab

Sihtmärk:

Õppige loomamaaliline kompositsioon soojade omadustegavärvid (kollane, punane, oranž värvid)

- Arendada laste kujutlusvõimet, huvi joonistamise vastu

Tooda lastele rõõmu värvidega tihedast suhtlemisest ja ebatraditsiooniliste joonistamisviiside kasutamisest.

Haridusvaldkondade integreerimine: "Kunstiline looming", "Suhtlemine", "Ilukirjanduse lugemine", "Kehakultuur", "Sotsialiseerumine".

Ülesanded:

Õppige joonisel edasi andma ümara päikese kujutist,joonise asetamine lehe keskele;

- Jätkake lastele harja, vatitiku, värvi, vee, salvrätiku õige kasutamise õpetamist;

Harjutage värvilisest kohast ereda ekspressiivse pildi loomise oskust;

Kujundada oskust märgata meid ümbritsevas elus ilusat;

Suurendage laste iseseisvust ja loovust

Eeltöö: Ilukirjanduse lugemine: A. Barto luuletuse "Päike" õppimine, vestlus, päikesevaatlus, välimäng "Päike ja vihm";

Sõnavaratöö: oranž, soojad värvid, kaks, palju.

Kaunite kunstide individuaaltööd: õpetada, kuidas pintslit õigesti käes hoida: Julia, Zakhara, Razalina, Maxim, Milan.

Individuaalne töö heliloomingul: Õppige selgelt hääldama luuletuse ja kõne sõnu: Ranelle, Sultan, Jegor, Razalina, Milana, Emilia. Mõiste "kaks", "palju" konsolideerimiseks: Razalina, Ruslan, Ulyana

Materjalid ja varustus: magnettahvel, molbert, guašškollane, oranž, punane, näidisjoonis, albumilehed joonistamiseks, pintsel nr 5, vatitupsud,veepurgid, salvrätikud pintslite kuivatamiseks, päikese illustratsioon, vihmavari, sirm, pehme mänguasi "Päike", üllatushetk (kommid)

Laste organiseeritud tegevuste sisu.

Koolitaja: - Poisid, kuulake tähelepanelikult ja arvake ära minu mõistatus:

Kes ärkab hommikul enne kõiki teisi.

Kes annab kõigile soojust ja valgust?

Kes särava, ereda valgusega

Kas sa käisid teemad üle?

Vabaneb kuum kiir

Kas see valgustab meie maad?

Kui ta vaatab läbi meie akna,

Kõik särab nagu muinasjutus!

Lapsed: - Päike!

Koolitaja: - See on õige, see on päike. - Öelge kõik koos (päike, päike)

Koolitaja: - Poisid, kordame koosAgnia Barto salm "Päike"

Päike vaatab aknast välja,

Särab meie toas.

Me plaksutasime käsi

Meil on päikese üle väga hea meel!

Koolitaja: - Nüüd, poisid, istuge maha ja kuulake, millised vanasõnad on päikese kohta: -Päike on madalal ja õhtu on lähedal.

- Päike tõuseb, nii et hommik tuleb.

- Päike, õhk ja vesi on parimad arstid.

Koolitaja: - Kas sa tahad mängidamäng "Päike ja vihm"? Tõuse kiiresti ringi. Me kõik tantsime rõõmsa muusika saatel japealmärku "vihma sajab", pigem peituvad kõik vihmavarju alla.

Koolitaja: - Poisid,apäikejuba siia! Onkuulis, et nad temast nii sõbralikult rääkisid, ja kiirustasid meie juurde.Kutsume teda kokku:

Päikeseline – riietu Punane – näita ennast!

( Ranel, Sultan, Egor, Razalina, Milana, Emiliakorda valjult) (Akna eesriide tagant paistab "Päike".)

Koolitaja: - Vaata, ja siin vaatab päike aknast sisse ja näeb, kuidas sa lasteaias mängid, õpid.

Päike:

Ma kuulen, et te helistate mulle

Lõbus, sõbralikult elate siin?

Et kogu maailm sinust teaks,

Joonista mu portree.

Koolitaja: - Noh, poisid, joonistame päikest? Lapsed: - Jah!

Koolitaja: - Ja kõigepealt öelge mulle, poisid,mida me peame ette valmistama, et päikest joonistada?Lapsed: - värvid, pintsel, paberileht, klaas vett.

Koolitaja: See on õige, me vajame kollast ja punast guašši, pintslit, klaas vett ja paberitükk. Poisid, saate ka oranži värvisaab kollase ja punase värvi segamisel. Vaata, sa saad ilusa oranži värvi!

Koolitaja: - Milliste värvidega saab päikest maalida?Lapsed: - Kollane, punane, oranž

Koolitaja: - Poisid,Ütle mulle, millised esemed on kollased (oranž, punane)?Lapsed: - sidrun, banaan, apelsin, mandariin, tomat, marjad.

Koolitaja: - Kas saate joonistada päikest sinise, lilla või helesinisega?Lapsed: - Ei

Koolitaja: Öelge mulle, poisid, kui päike on sinine või lilla, kuidas see teie arvates meid soojendab?Lapsed: - Ei.Koolitaja: - See on õige, kutid, päikese joonistamiseks saate kasutada ainult kollast,punane ja oranž, neid värve me kutsumegi- chopehmed värvid, sest need soojendavad meid, annavad meile soojust.

Koolitaja: - Ja kes teab, mis kuju on päikesel?Lapsed: - Ümar nagu pall, ratas, pall

Koolitaja: - Kuidas me seda joonistame?Proovime joonistada õhku päikest(lapsed joonistavad sõrmedega päikest õhkukoos õpetajaga)

Kasvataja : - Poisid, lähme ümber päikese, oleme sinugavärvime kollase värviga ja selle kiired on punased või oranžid. ( Näitab, kuidas pintslit purgi servale kasta.) (Julia, Zakhar, Razalina, Maxim, Milana - hoiame pintslit õigesti)

Siin ma hoian pintslit käes

Pulga keskel,

Toon selle lehele

Ma hakkan nüüd joonistama.

Koolitaja: - Segadessöömakollane värv. Kogume selle pintslile. (Ta küsib meestelt, kas pintslilt tilgub värvi või mitte? Ta toob pintsli suurel molbertil olevale lehele. Ta puudutab paberilehte, jättes maha märgatava täpi, pintslit eemaldamata, hakkab plekki suurendama. ringjad liigutused - ütleb ta :)

Meie päike kasvab

Meie päike tõuseb

Päike on ärkamas

Naeratus lastele!

Koolitaja: - Kas sa tahaksid ise oma päikest joonistada?Lapsed: - Jah! (Lapsed lähevad tööle.Õpetaja jälgib laste tegevust, rakendamise järjekorda. Kui töö käigus tekivad raskused, osutab õpetaja abi (vihjega või juhib lapse käega hoides tema edasist joonistamist).

Niipea, kui kõigile lastele on päikesed joonistatud, pakub õpetaja päikese riietamist, kiirtega kaunistamist.)

Koolitaja: - Vaata, päikesekiired on sirged, nagu meie käed.

Kõigil on sirged käepidemed, näita mulle.Teeme näpuvõimlemist "Anna meile, kallis, soojust."

Tõmbasime peopesad

Ja nad vaatasid päikest. (Lapsed sirutavad käed üles)

Anna meile päikest, soojust,

Et olla tugev. (Nad teevad sõrmedega liigutusi, justkui viidates endale.)

Meie sõrmed on imikud

Nad ei taha hetkegi oodata (Painutage sõrmi rütmiliselt ja lahti.)

Ei taha enam oodata

Nad jätkavad maalimist.

Koolitaja: - Meil ​​on kaks kätt ja päikesel on palju kiiri.

Niisiis, mitu kiirt on päikesel?Lapsed: - palju! ( Razalina, Ruslan, Ulyana - öelge, mitu kätt teil on? Ja mitu kiirt on päikesel?)

Koolitaja: - Vaata, päikesekiired on kõikjal: küljelt ja ülalt ja alt. Need võivad olla lühikesed või pikad. Päike vajab palju kiiri, et kõiki soojendada, valgustada kõiki ereda valgusega, äratada hommikul kõik linnud, loomad, lapsed. Nii hea päike on meil!

Koolitaja: - Lisame sellele kiired.Poisid, kiireid saab joonistada oranži ja punase guaššvärviga.Lapsed: - Jah!

Koolitaja: - Tule, me joonistame kiiri mitte pintsliga, vaid vatitupsudega, kas soovite?Lapsed: - Jah!

Võttes vatitupsu, võtab õpetaja oranži või punase värvi, joonistab suurele molbertile sirged kiired, lapsed jätkavad samamoodi.

Koolitaja: - Mul on kollane päike ja selle kiired on oranžid ja punased. Kas teil on kiiri?Lapsed: - Jah!

Koolitaja: - Vaatame oma joonist. Millist päikest me saime?Lapsed: - Hele, soe, maagiline ...

Koolitaja: - Ütle mulle, kui selline päike tänavale paistab, siis milline on kõigi tuju?

Koolitaja: - Milline imeline, lahke päike! Ta soojendas oma kiirtega kõiki loomi, loomi ja lapsi.

Koolitaja: - Poisid, mida me täna tegime?Lapsed: - joonistas päikest ja kiiri

Nüüd teate kõik, mitu kiirt päikesel on?Lapsed: - palju

Mis värvi on päike?Lapsed: - kollane

Ja mis värvi on päikesekiired?Lapsed: - oranž, punane.

Koolitaja: - Näitame jooniseid meie päikesele, mis täna meieni on jõudnud. - Päike ütleb sulleaitäh!” , ja see valmistas teile ka maiuse 

GCD liikumine.

MA OLEN: Päike kõndis üle taeva ja jooksis pilve taha.
Heitsin pilgu aknas olevale hunnikule, mehel läks pimedaks.

Ja harakad - Belobokid, kappasid läbi põldude,
Nad karjusid kraanadele: “Häda! Häda! Krokodill
Ma neelasin taevas päikese alla!" Pimedus langes.
Ärge minge väravast välja: kes pääses tänavale -
Kadunud ja kadunud.

Mis muinasjutust see pärineb?

Lapsed: Varastatud päike.

MA OLEN: Täpselt nii, see on katkend KI Tšukovski muinasjutust "Varastatud päike".

Aitame vaeseid loomi. Ilma päikeseta on väga halb.

Hall varblane nutab: “Tule välja, kallis, ruttu!
Meil on kahju, kui päikest pole, me ei näe põllul tera!"

Jänkud nutavad murul: eksinud, vaene, teelt välja,
Nad ei saa koju.

MA OLEN: Aitame neid?

Lapsed: Jah.

MA OLEN: Mängime teiega mängu "Päike ja vihm".

MA OLEN: Mis on päike?

Lapsed:ümmargune, kollane

MA OLEN: Täpselt nii, päike on ümmargune, kollane. Kuid mõnikord on see ka punane. Kuulake lastelaulu:

Päikest, päikest, vaata aknast välja!
Päikeseline, riietu, punane, näita ennast!
MA OLEN: Vaata, kuidas ma päikest joonistan. Kastsin pintsli kollase värvi sisse ja pintsel jooksis ringi. Siin on, kuidas päike ümmarguseks osutus. Kõigepealt joonistame päikest õhku. Millise käega me joonistame?

Lapsed: parem käsi.

MA OLEN: Hästi tehtud, tõstke pintsliga parem käsi üles ja joonistage õhku ümmargune päike. Vaatame silmadega käe taha. Nüüd joonistame kuiva pintsliga paberile, ilma värvita.

Ja nüüd avame kollase guašši, värvime pintslile. Ja hakkame joonistama. Millist guaššvärvi me värvime?

Lapsed: Kollane guašš.

MA OLEN: See on õige, hästi tehtud. Lastega töötades tuletage neile meelde, kuidas pintslit õigesti käes hoida.

MA OLEN: Vaadake, kui palju naljakaid ja eredaid päikesi oleme joonistanud. Rühm muutus veelgi säravamaks.

Jooksin läbi põõsaste
Kaselehtedel.
Tere, kuldne päike!
Tere, taevas on sinine!

Linnud hakkasid säutsuma
Lenda putukate eest.
Jänkudest on saanud
Murul,
Kukkumine ja hüppamine.

Õnnelikud jänesed ja oravad
Poisid ja tüdrukud on õnnelikud.

MA OLEN: Need on suurepärased kaaslased, nad andsid endast parima. Ja nüüd paistab päike taas eredamalt taevas.

Introspektsioon.

1. Ettevalmistus GCD-ks seisnes päikesevaatluses kõndides, toimus vestlus, proovi-päike tegemine, katkendi "Varastatud päike" ettelugemine, varustuse ettevalmistamine ja teema valik, materjali valik.

2. Kõik sai edukalt ellu viidud, ülesanded täidetud täies mahus.

3. Kõik õnnestus, lapsed tegid tööd huviga, ilusasti joonistasid päikest (ringi), ainult ühel poisil oli päike kehvasti (ring), käte peenmotoorika oli veidi arenenud ja oskusi ei jätkunud, kuna ta oli just hakanud lasteaias käima.

4. Aitasin mõnda last päikese joonistamisel, andsin soovitusi, nõuandeid, aga ka päikese kujundamisel: silmad, ripsmed, kulmud, põsed.

5. Võtsin teadmiseks individuaalse töö vajaduse selle poisiga (Kostya Biryukov), kelle motoorsed oskused on halvasti arenenud.

modelleerimine, plastinograafia.

Teema:"Lill - seitsme lilleline"

Vanuserühm: vanem - ettevalmistav

Organisatsiooni vorm: eesmine

Koht päevarežiimis: 2 pool

Sihtmärk: Jätkata lastele määrimise õpetamist (erinevates suundades); õpetada lapsi oma töös kasutama mitut värvi plastiliini; arendada sõrmede peenmotoorikat; kinnistada oskust töötada mööda kontuuri, arendada laste loovust.

Ettevalmistustööd: V. Katajevi muinasjutu "Lill - Seitsmelille" lugemine, illustratsioonide uurimine.

Varustus:õliriidest salvrätik, tahvel, plastiliin, niiske salvrätik ja kuiv salvrätik, toorik - paks valge papp lillemustriga, valmis lill - näidis, albumilehed laste arvu järgi, helmed kaunistuseks.

Motivatsioonitehnikad: toote analüüs lilleproovi enda järgi.

töö kontuuriga, mitme värvi plastiliini kasutamine, plastiliini õhukese kihiga määrimine.

teoste propageerimine ja analüüs.

GCD kokkuvõte modelleerimisel "Tsvetik-Seven-flower" (vanem rühm) GCD käik: I: Poisid, lugesime hiljuti muinasjuttu "Lill - seitsme lilleline". Tuletame meelde, millest jutt? Lapsed: Vastused. MA OLEN: See on õige poisid. See lugu räägib unistustest ja heast, üllast teost. Igaühel meist on unistused, soovid. Ja täna teeb igaüks teist endale "Lille - Seitsmelille" ja võib-olla kingib selle kellelegi, kes seda rohkem vajab, kuid peate lubama, et teie soovid on head! Lapsed: Vastused MA OLEN: Vaata hoolega, sinu ees on lihtne valge lill, aga niipea, kui sellele ringi teha ja plastiliiniga "värvida", muutub see maagiliseks! MA OLEN: Poisid, muutke oma lill ilusaks ja säravaks! Näitan ja seletan, vaata, mu lillel on kollane keskpunkt. Lõika virnaga kollasest plastiliinist tükk ja värvi keskele üle. Tubli, oled selles tubli, nüüd "värvime" kroonlehed üle. MA OLEN: Poisid, tuletan teile meelde, et pärast ühevärvilise plastiliiniga töötamist peate oma sõrmed ja virna salvrätikuga pühkima. MA OLEN: Nüüd lõika roosast plastiliinist tükk ja värvi ülemine kroonleht üle. Nüüd värvime lilla kroonlehe üle. Kui head kaaslased te olete, olete selles väga osavad! Teeme väikese pausi. Seisake iga tooli kõrval ja pange käepidemed valmis. Füüsiline minut: Lenda, lenda, kroonleht (peopesad koos, parema ja vasaku peopesa sõrmed läbi läänest itta, suruvad omakorda üksteist). Läbi põhja, läbi lõuna, (peopesad kokku, keerake neid üles, alla). Tulge ringiga tagasi. (Popesad kokku, tee nendega ring) Kohe, kui puudutad maad (langetage see alla, liigutades sõrmi). Et olla minu arvates juhitud. (Tõstke oma käed pea kohale, liigutades sõrmi). MA OLEN: Poisid, istuge. Lõpetame lilled. Kas sa saad aru, kuidas kroonlehti üle värvida? Lapsed: Jah muidugi. MA OLEN: Panen oma lille kõige silmatorkavamasse kohta, et saaksite näha, mis värvi peavad olema kroonlehed ja vars. Lapsed viimistlevad oma lilled, näitavad mulle, üksteisele, kaunistavad seda ja koos valime kõige täpsema ja ilusama lille. MA OLEN: Poisid, hästi tehtud, te tegite seda kõike. Vaadake oma "Lilled - Seitselilled", kui ilusad nad on. Ja ärge unustage, et ainult teist sõltub, milline lill teil on - kuri või lahke, ja nüüd mõelge, kellele igaüks teist kingib oma lille - seitsme lille.

Introspektsioon.

1. Ettevalmistus GCD läbiviimiseks koosnes eelvestlusest, muinasjutu lugemisest, seadmete ja materjalide ettevalmistamisest, mallide ja näidise valmistamisest.

2.

3. Mul õnnestus lapsed köita ja neile huvi pakkuda. Tööd tehti suure sooviga.

4. Minu abi oli vaja julgustamises, kiituses, väikestes nõuannetes.

5. Plastinograafiatundide sagedamini läbiviimine meeldib lastele väga ja on kasulik käte peenmotoorika arendamiseks, mis on koolis kasulik kirjutamiseks.

Tootmistegevuse tüüp: aplikatsioon.

Teema:"Võidu tervitus".

Vanuserühm: vanem - ettevalmistav.

Organisatsiooni vorm: eesmine.

Koht päevarežiimis: 2 pool

Sihtmärk: Kinnitada ja laiendada teadmisi võidupüha püha kohta. Õpetada tundlikku, heatahtlikku suhtumist, julgustada lapsi eetiliselt käituma, kasvatada austust inimeste vastu, heatahtlikkust. Kasvatada patriotismitunnet, armastust kodumaa vastu, austust V.O.V veteranide vastu, soovi nende eest hoolitseda. Tugevdada laste võimet luua pilti mosaiiktehnika abil, saavutada ülesande kvaliteetne täitmine, arendada laste loomingulisi võimeid, käte motoorseid oskusi.

Ettevalmistustööd: Illustratsioonide käsitlemine ja arutelu V. O. V. Sõjast lugude ja luuletuste lugemine. Õpime laule, luuletusi V. O. V.-st, võidupühast. Sõja-aastate laulude kuulamine.

Varustus: piduliku ilutulestiku videosalvestus, mälupulk, magnetofon, teler, tumedat värvi papp, liim, salvrätik, märg švamm, kõrvapuhastus, lihtne pliiats igale lapsele, kahepoolne värviline paber, eelnevalt umbes ruutudeks või ristkülikuteks lõigatud 0,5 cm suurune.

Motivatsioonitehnikad: vestlus, ebatraditsiooniline tehnika "mosaiik" (lastele meeldib see väga).

Tootlike oskuste koolitus: mittetraditsiooniline tehnika "mosaiik"; "mosaiigi" tehnika esialgne demonstratsioon (meeldetuletus), selgitus.

Laste produktiivse tegevuse tulemuste hinnangud: kiitus ja tulemuse hindamine.

GCD kokkuvõte taotluse esitamiseks mittetraditsioonilises vormis "Võidusaluut" (vanem - ettevalmistav rühm) Tunni käik: Mina: 9. mail tähistavad meie inimesed üht oma kõige armastatumat püha. Mis puhkus see on? D: See puhkus on võidupüha. See on päev, mil lõppes Suur Isamaasõda. See on päev, mil õnnitletakse sõjaveterane. MA OLEN:Õige. Ega asjata laulda, et "see on puhkus, pisarad silmis", sest meil on hea meel, et sõda pole, oleme uhked suure võidu ja oma sõjaväe üle ning samal ajal meenutame kurbusega langenud kangelasi. Suure võidu auks ja linnades langenud sõdurite mälestuseks müristab 9. mail pidulik ilutulestik – võidusaluut. Saluut on laskude ja ilutulestiku tervitus piduliku kuupäeva mälestamiseks. Meie külas on ka ilutulestik, te olete seda muidugi näinud. Kuidas näevad välja ilutulestiku sähvatused? D: Raketid on nagu lill. Ilutulestik näeb välja nagu avatud vihmavari. Ilutulestiku välgud on nagu palmipuu. Ilutulestik on nagu purskkaev. Kehaline kasvatus:"Salute" Kõik oli vaikne ja äkki - ilutulestik! Ilutulestik! (Tõstke käed, sirutage sõrmed nagu lehvik) Raketid taevas välgatasid siin-seal! (Lehvige kätega paremale - vasakule) Väljaku kohal, katuste kohal, Piduliku Moskva kohal (istuge - püsti) Purskkaev hõljub tuledest kõrgemale ja kõrgemale! (istu maha - tõuse püsti) Tänaval, tänaval, kõik jooksevad rõõmsalt (tuli jookseb kohapeal) Karjudes “Hurraa! ", Imetlege pidulikku ilutulestikku (hüüdke "hurraa", vehkige kätega üle pea. MA OLEN: Täna tahan kutsuda teid valmistama kingitust, mille saate oma perele või veteranidele puhkuseks kinkida. See "mosaiik" tehnikas tehtud postkaart kannab nime "Võidusaluut". "(Näitab näidist). Nii nägin ma ilutulestikku. Milline saab olema teie ilutulestik, vaatame kõike koos tunni lõpus. Olete juba tuttav "mosaiigi" tehnikas töötamisega. Tuletan järjekorda meelde, selgitan ja näitan: kõigepealt joonistate lihtsa pliiatsiga ilutulestiku välgu. Seejärel peate joonisele liimi kandma. Juhin teie tähelepanu asjaolule, et liimi ei rakendata kogu pildile, vaid ainult eraldi alale. Seejärel kanname kõrvatropi abil mosaiikdetailid liimile. Kuidas seda tehakse? (laste vastused). Just, me kastame pulga ühe otsa niiske svammi sisse ja sama otsaga võtame tüki mosaiiki ja paneme selle liimile. Kui töö on lõpetatud, tuleb see õrnalt salvrätikuga kuivatada. Proovin puhastan enne laste iseseisvat tööd. Laste iseseisvat tööd saadab vaikne muusika – kõlavad sõja-aastate laulud. Tunni lõpus panen kõik tööd stendile. MA OLEN: Milline särav ja vaheldusrikas töö sai täna välja! Arvan, et teie kingitused meeldivad kõigile väga. Ja nüüd teen ettepaneku vaadata, milline on ilutulestik meie kodumaa peamises linnas - Moskvas. (videoklipi vaatamine).

Introspektsioon.

1. GCD ettevalmistamine seisnes varustuse ja materjalikomplekti ettevalmistamises, eelvestluses, illustratsioonide näitamises, luule lugemises, sõjaväelaulude kuulamises ja ilutulestiku videosalvestuse näitamises.

2. Kõik planeeritud sai teoks.

3. Kõik, mis plaanitud, saime hakkama. Eesmärk saavutati, poisid on rahul, neile meeldis see tehnika väga.

4. Minu abi oli vaja selle tehnika meeldetuletamisel ja demonstreerimisel ning meeste organiseerimisel ja huvi äratamisel.

5. Tulevikuks tahaksin proovida veel uusi huvitavaid tehnikaid rakenduse läbiviimiseks.

Tootmistegevuse tüüp: Ehitus

Teema:"Rakett"

Vanuserühm: ettevalmistav

Organisatsiooni vorm: alagrupp (5 inimest)

Koht päevarežiimis: 2 pool

Sihtmärk: kujundada skeemi ja näidise abil paberist mahustruktuuri loomise oskus. Kinnitada oskust keerata ristkülikuid silindriteks, ringist koonuseks, arendada kompositsiooni väljendusrikkuse edasiandmise oskust, kasutades kujundusmaterjalina paberi omadusi, arendada käte peenmotoorikat, sidusat kõnet. Kasvatada täpsust, soovi sõpra aidata, kasvatada lugupidavat suhtumist oma planeedi.

Ettevalmistustööd: vestlused teemal "Kosmos", "Gagarini vägitegu", "Kosmoseväed", "Kosmoses", "Päikesesüsteemi planeedid", ilukirjanduse ja entsüklopeedilise kirjanduse lugemine, joonistamine teemal "Kosmos", mõistatuste arvamine ruumi.

Varustus:: rõngad välimängule "Kiired planeedid ootavad meid", illustratsioonid, mis kujutavad raketti, kolmemõõtmelist planeeti Marss, kosmoseprahti (kivikesed, korgid, kommipaberid jne), konteiner prügi kokkuvoltimiseks, näidishoone , molbert, magnetofon.

Jaotusmaterjal: papp, käärid, liimipulk, salvrätikud, õlilapid, raketiehituse skeemid, albumilehed.

Motivatsioonitehnikad: mänguhetk (õuemäng), üllatusmoment (marslase hääl).

Tootlike oskuste koolitus: valimi uurimine ja võrdlus, küsimused, arutelu - vestlus, individuaalne abi.

Laste produktiivse tegevuse tulemuste hinnangud: kiitus, küsimused kinnistamiseks, oma töö analüüs, hinnang oma tööle.

Tunni käik: I: Kas soovite mängida? Teen ettepaneku mängida mängu "Kiired raketid ootavad meid planeetide kohal lendama." (Lapsed kujutavad liikumist kaaluta olekus). Ükskõik, mida tahame, lendame selle juurde. Kuid mängus on üks saladus (sõnade lõpus seisavad lapsed rõngastes). Hilinejatele pole kohta! (hilinejad langevad mängust välja). Üks rõngas eemaldatakse jne. MA OLEN: Poisid, vaadake! Mulle tundub, et mingi planeet on nähtav (juhib laste tähelepanu kolmemõõtmelisele planeedile). Mis sa arvad, mis see planeet on? Laste vastused: I: Kuidas sa arvasid, et see on planeet Marss? Laste vastused: See on punane ja väga kõrge temperatuuriga. MA OLEN: Kuule, keegi palub abi. Marsi hääl: Tere kutid! Olen planeedi Marsi elanik. Aidake päästa meie planeet kosmoseprahist! Aitäh! MA OLEN: Kas arvate, et saame marslasi aidata? Kuidas saame neid aidata? Laste vastused: I: Kuidas pääseme planeedile Mars? Laste vastused:(raketi peal) MA OLEN: Kes teeb rakette? Laste vastus: konstruktor MA OLEN: Kus konstruktor töötab? Laste vastus(disainibüroos) MA OLEN: Täna soovitan teil olla konstruktorid ja ehitada Marsile lennuks rakett. Peakonstruktorina teen ettepaneku kaaluda valmis raketi näidist. (illustratsioonid raketiga molbertil) Lapsed vaatavad valmis näidist ja võrdlevad seda illustratsioonidega. MA OLEN: Millistest geomeetrilistest kujunditest on rakett ehitatud? Laste vastused: Raketi nina on koonusest, põhiosa silindrist ja küljed väikestest silindritest. MA OLEN: Minge disainibüroosse. Teil on skeemid oma laudadele raketi ehitamiseks. Kaaluge neid. Vestlus diagrammide teemal: Millisest geomeetrilisest kujundist saab suure silindri? Laste vastused: suurest ristkülikust, keerates selle silindriks. MA OLEN: Millisest geomeetrilisest kujundist saab koonuse? Laste vastused: ringist välja. MA OLEN: On aeg tööle asuda, aga enne sirutame näpud välja. Sõrmede võimlemine. Iseseisva töö käigus osutan individuaalset abi. MA OLEN: Hindame valmis kavandeid, kas kõik raketid suudavad Marsile lennata. Rakette hinnatakse. MA OLEN: Hästi tehtud disainerid! Kõik on sellega hakkama saanud, on aeg minna. (Lapsed võtavad valmistatud raketid pihku, liiguvad sujuvalt, kujutades liigutusi kaaluta olekus, sel ajal helisalvestis kosmosemuusika helidest). Nii et me jõudsime! Vaata, kui palju prügi on ümberringi! Paneme prügi tähekonteinerisse. Lapsed koristavad prügi. Kas arvate, et saime ülesandega hakkama? Nüüd on aeg meie planeedile naasta! Alustage loendust 10, 9, 8, 7…. Alusta! MA OLEN: Niisiis pöördusime koju tagasi. Mis on meie planeedi nimi? Mis on selle linna nimi, kus me elame? Kuidas hoida meie planeeti sama puhtana, nagu sai planeet Marss? Laste vastused:ära risusta, ei reosta metsi ja jõgesid jne. MA OLEN: Nii et poisid, kus me täna käisime? Keda me täna aitasime? Mida sa lendamiseks kasutasid? Millest see tehtud on? Laste vastused. Lõpus mõtisklus: Mis sulle meeldis? Mis sulle ei meeldinud? Miks?

Introspektsioon.

1. Ettevalmistus GCD läbiviimiseks seisnes vestluses, entsüklopeedilise kirjanduse lugemises, ruumi eeljoonistamises, seadmete ja materjalide ettevalmistamises.

2. Kõik plaanitu õnnestus meil edukalt teostada.

3. See osutus lastele huvipakkuvaks, poistele töö esitus meeldis, pärast tehtud tööd hakati oma meisterdustega mängima, kuid kõik poisid ei suutnud poolringi koonuseks voltida.

4. Minu abi oli vaja selgituste, nõuannete ja raketi valmistamise toimingute demonstreerimisel.

5. Edaspidi sooviksin teha rohkem disaini mitte ainult paberist, vaid ka jäätmematerjalist ja looduslikust materjalist.

Ülevaade.

Töö käigus näitas Ekaterina Vladimirovna Dokuchaeva end loomingulise inimesena. Tootmistegevuse juhtimise eesmärgid ja eesmärgid sõnastatakse standardi nõuete alusel ja valitakse vastavalt haridusprogrammile, samuti on soovitatav valida koht produktiivseks tegevuseks päevarežiimis ja vormis. organisatsioonist. Varustus valitakse vastavalt rühma tegelikele tingimustele. Pädevalt kasutati laste motiveerimise meetodeid ja produktiivsete oskuste õpetamise meetodeid, mis olid seatud püstitatud ülesandeid, laste vanust ja korraldusvormi arvestades. Kõne oli selge, täpne.



Toeta projekti – jaga linki, aitäh!
Loe ka
Pulmatort ja päts Pulmatort ja päts Maja-parfümeeriamuuseum Parfümeeriamaja-muuseum "Novaja Zarya" Selle eest, mida nad armastavad "Novaya Zarya" Kuidas puhastada ja taastada nahast rahakotti Kuidas puhastada ja taastada nahast rahakotti