Õppetunni kokkuvõte väikelastele lasteaia tingimustega kohanemise perioodil. Kohanemisrühma töö mudel laste lühiajaliseks lasteaias viibimiseks Valgevene kohanemisrühma tunni kokkuvõte

Lastele mõeldud palavikuvastaseid ravimeid määrab lastearst. Kuid palavikuga on hädaolukordi, kus lapsele tuleb kohe rohtu anda. Siis võtavad vanemad vastutuse ja kasutavad palavikualandajaid. Mida on lubatud imikutele anda? Kuidas saate vanematel lastel temperatuuri alandada? Millised on kõige ohutumad ravimid?

TUNNI TULEMUS
LASTE-VANEMATE KOHANDAMISE RÜHMAS

Tutvume teemaga
Sihtmärk. Kujundada ja säilitada lastes usalduslik suhe täiskasvanute ja eakaaslastega, huvi täiskasvanu kui partneri vastu tegevustes.

Materjal: õhupallid vastavalt laste arvule, "päike ja kiired", "pilv" (joonistatud ja lõigatud papile), trummid vastavalt laste arvule, vihmavari, ketas (salvestus) E. Železnova lauludega .

Kasvatajad ja spetsialistid sisenevad rühma igale lapsele mõeldud õhupallidega.

Lastega tutvumine. Mäng "Tule minu juurde"
Eesmärk: luua emotsionaalne kontakt, kujundada lastes usaldust õpetaja ja teiste täiskasvanute vastu.
Õpetajad lähenevad kordamööda lastele, kutsuvad neid nimepidi ja annavad neile palli, näiteks: "Tule minu juurde, Serjoža, võta pall."

Mäng: "Tere! Kuni!"
Eesmärk: emotsionaalse suhtluse arendamine lapse ja täiskasvanu vahel, kontakti loomine.
Mängu käik: Õpetaja tuleb lapse juurde ja vehib tervitades käega.
Hei! Hei!
Seejärel kutsub ta lapse tervitust vastama.
Ütleme tere. Lehvita pliiatsiga! Hei!
Lahkumisel mängu korratakse, õpetaja viibutab käega.
Kuni! Kuni!
Seejärel kutsub ta beebi hüvasti jätma.
Lehvita hüvastijätuks Kuni!
Seda hüvastijäturituaali tuleks korrata regulaarselt seansi alguses ja lõpus. Järk-järgult hakkab laps rohkem initsiatiivi üles näitama, õpib õpetajaga kohtumisel ja iseseisvalt hüvasti jätmisel tervitama. See mäng on kasulik, sest see õpetab inimestevahelisi käitumisreegleid.

Õuesmäng "Püüa pall kinni".
Eesmärk: kaasata lapsed koos õpetajaga ühistesse tegevustesse.
Õpetaja mängib lastega, viskab palli ja püüab seda. Võimaldab lastel sama teha.

Õuesmäng "Peidame palli".
Eesmärk: orienteeruda ruumis, õpetada lapsi järgima õpetajat, tekitada rõõmutunnet, et nad on leidnud palli (mänguasja).

Joonistus "Niit palliks".
Tõmmake õhupallile niit ja värvige need.
Õpetaja jagab lendlehti joonistatud naljakate ilma nöörideta pallidega. Palub lastel joonistada pallide jaoks nöörid ja need värvida. Vanemad aitavad lapsi.

Harjutus "Päike ja vihm"
Õpetaja asetab "päikese" põrandale, jagab lastele kiiri. Koos vanematega moodustub ühine "päike". Päike paistab - kõik naeratavad, pilv katab "päikese", hakkab sadama, lapsed koputavad vihma imiteerides trummi. Seda tehakse mitu korda.

Õuemäng "Päike ja vihm".
Kui õpetaja näitab "päikest" ja ütleb lastele: "Päike" - lapsed lõbutsevad, tantsivad, hüppavad. Kui õpetaja ütleb: "Vihm" - ja avab vihmavarju, jooksevad lapsed õpetaja juurde ja peituvad vihmavarju alla.

Minutimuusikal: "Reisi rongiga metsa."
Aluseks on võetud E. Železnova laulud: "Rong", "Konnad", "Kala tiigis", "Karud", "Jänku", "Siil", "Buss".
Lapsed koos emaga "lähevad rongiga metsa" ja kohtuvad seal erinevate loomadega, laulavad ja tantsivad. Tagasi tulevad nad "bussiga".

Iseseisvad mängud lastele. Individuaalne suhtlus kasvataja ja spetsialistidega.

dђPäis 215


Lisatud failid

ÕPETAJA-PSÜHHOLOOG: BUNAKOVA ANNA JURIEVNA Ozyory
VARALASTE KOHANDAMINE LASTEAIAGA

EESMÄRK: aidata luua suhteid laste, vanemate ja d / s (õpetajate) töötajate vahel.
(oluline on luua suhteid, mis loovad mugavustunde, usalduse, vastastikuse austuse, vastastikuse abistamise, probleemide lahendamise oskuse, kui need tekivad).

ÜLESANDED:
1. Lapse tõenäolise kohanemisastme prognoosimine (psühholoogiliste ja pedagoogiliste parameetrite punktide arvu järgi lapse valmisoleku määramiseks koolieelsesse õppeasutusse).
2. Tutvumine lapse kuulutusgruppi tutvustamise skeemiga (avalduse, tutvumisankeedi, valmisolekuankeedi täitmine, lapse CPD määramine psühholoogi poolt, saatekirja väljastamine (arstide läbimine), kohanemisastme ennustamine , õpetajate tutvustamine küsimustike tulemustega, kohanemisennustused).
3. Vanemate nõustamine (vanemate ja lapsega tutvumine, küsimustikud, lapse KPD diagnoosimine).
4.Konsulteerimine d/s töötajatega (õpetajad), kohanemisastme prognoosiga tutvumine, küsimustikud, kohanemisleht, mängud väikelastele jne. koordineerida kogu d / s meeskonna tööd äsja vastuvõetud laste kohandamiseks d / s.

PLAAN
1. Sissejuhatus.
2. Tervitused.
3. Lõõgastusharjutus "Rühmajoonistus".
4. Minitest "Väikelaste kohanemine lasteaiaga."
5. Mäng "Naughty balls".
6. Lapse lasterühma tutvustamise skeemiga tutvumine.
7. Mäng "Leia 3 erinevust".
8. Vaatlusmeetodite kasutamisest.
9. Lõbusate mängude roll varajase lapse arengus.
10. Arutelu.

MATERJALID JA SEADMED
1.Suured toolid ja väikesed lauad.
2. Dokumentide vormid: avaldus, tutvumisankeet, valmisoleku küsimustik, CPD, leping, kohanemisleht.
2. Igaühele paberilehed ja värvilised pliiatsid.
3. "Kummel" koos küsimuste ja võimalustega väikelaste kohanemiseks.
4.10 õhupallid.
5. Kassett A. Hatšaturjani muusikaga "Tants mõõkadega" balletist "Gayane".
6. Erinevad atribuudid ja aksessuaarid: sall, sall, helmed, paelad, prossid jne.
7. Näitusele toodud esemed d / z.

1. SISSEJUHATUS:
ÕPETAJAD: minge saali, istuge suurtele toolidele ringis väikeste laudade juurde.
(pidage meeles 10 reeglit)
PSÜHHOLOOG: - Tere! Tänase tunni teemaks on “Väikelaste kohanemine lasteaiaga.
-See on kõik taga: ja perenõuanded koos tulise aruteluga, millal peaks laps aeda minema ja kas ta peaks sinna üldse minema, d/s valik, dokumentide kogumine, arstide läbiminek.
Lõpuks on laps rahunenud.
Vanemad ootavad uut elu, uusi võimalusi. Pärast kogetud stressi tahan tõesti uskuda, et kõik raskused on möödas.
Kui see vaid oleks! Tihti juhtub, et paljude vanemate jaoks saabub pettumuse aeg: laste pisarad, kapriisid, koolist keeldumised, lõputud haigused, väljaütlemata väited ja kaebused kasvatajate vastu.
Kas neid ebameeldivaid kogemusi saab vältida? Kuidas saan aidata oma perel uue olukorraga toime tulla? Mille eest vastutab d/s meeskond ja mille eest vastutavad vanemad?
Perekonna ja pere omavahelise suhtluse mudel ja selle tulemused kerkivad esile pehme, pere võimalusi arvestades beebi kodust avalikku haridusse viimise korral.
-Alustame oma õppetundi tervitamisega.

2. TERVITAMINE (osalejate positiivse emotsionaalse meeleolu loomine, efektiivsuse tõstmine, iga osaleja motivatsiooni tõstmine, ühtekuuluvus).
PSÜHHOLOOG: - Jaga kolmeks (kaksikud, olenevalt inimeste arvust). Pärast mõneminutilist omavahelist arutelu öelge kooris või demonstreerige lühikest tervitust, mille olete välja mõelnud. See võib koosneda ainult ühest fraasist või ühest žestist. Kas ülesanne on selge? Me teeme seda!
(õpetajad täidavad ülesande)
- Kuidas te end pärast selle ülesande täitmist tundsite? (vastavad õpetajad).

3. LÕDVASTUSHARJUTUS "RÜHMAJOONISTAMINE" (emotsionaalse stressi vähendamiseks)
PSÜHHOLOOG: - Järgmise harjutuse jaoks märkige oma ikooniga paberitükk. Värviliste pliiatsitega hakake joonistama seda, mida soovite. Minu märguande peale peaksid kõik alustatud joonised vasakpoolsetele naabritele üle kandma ja parempoolsetelt naabritelt joonised vastu võtma. Pärast seda jätkab igaüks juba alustatud joonistamist, nagu oleks ta oma, tehes selles muudatusi. Järgmisel signaalil kantakse joonised uuesti vasakule, võtavad teised paremalt vastu ja jätkavad joonistamist. See jätkub seni, kuni igaüks teist naaseb alustatud joonise juurde.
Püüdke joonistamise ajal olla teadlik tunnetest, mis tekivad, kui näete, milliseid muutusi alustatud joonistamine on läbi teinud. Igaüks võib vabalt lahkuda või muuta seda, mida teised on lõpetanud. Seejärel arutame teie muljeid ja reaktsioone. Kas ülesanne on selge? Tee seda!
(õpetajad täidavad ülesande ja siis toimub arutelu)

4. MINITEST "VARALASTE LASTATE KOHANDAMINE LASTEAIAGA" (nagu "Ameerika test" mitme vastusega küsimuste vormis "kummel").

PSÜHHOLOOG: - Järgmises ülesandes tõmbate küsimuse lugemiseks "kummelist" välja ühe kroonlehe ja valite pakutud vastuste hulgast oma äranägemise järgi õige.
(õpetajad täidavad ülesannet; rääkige neile allikatest, kust selleteemaline teave pärineb, kuulake õpetajaid, millist kirjandust nad kasutavad)

5. MÄNG "PUUETE PALLID" (emotsionaalse stressi eemaldamine, grupi edasise ühtekuuluvuse soodustamine)
PSÜHHOLOOG: - Jagage kaheks meeskonnaks, seiske ringis, hoidke kätest kinni. Ma annan teile igaühele 1 palli. Teie ülesanne: hoidke pallid õhus nii kaua kui võimalik, kuid ilma käsi lahti ühendamata. Saab pallidele peale puhuda, peaga, õlaga vms visata. Võidab meeskond, kes suudab palle kõige kauem hoida.
(õpetajad täidavad ülesande A. Khachaturjani muusika saatel "Tants mõõkadega")
SOOVITUSED MODERAATORILE: Pallide arv võib varieeruda 1-5 palli vahel, olenevalt osalejate arvust ja mänguks eraldatud ajast. Mängu ajal lisatakse võistkondadele igaühele 1 pall. See annab igale osalejale energiat ja muudab mängu elavamaks.
ARUTELU peetakse mängu lõpus. Osalejad nimetavad väikelastele mõeldud mänge, mis on sisult sarnased selle mänguga ("Fluffy", "Snowflake").
"Pushinkas" puhuvad lapsed vatitükki peale ja hoiavad seda õhus nii kaua kui võimalik. Alates 2,5-3 eluaastast saab kasutada kollektiivset mänguvormi, mil lapsed ei ole enam üksi, vaid koos, kolmekesi hoiavad kohevust, istuvad toolidel laudade taga.

6. LAPSE LASTEAIARÜHMA TUTVUSTAMISE SKEEM TUTVUMINE (koordineerida lasteaeda spetsialistide tööd, et läbida äsja vastuvõetud laste kohandamine hõlbustatud vormis vanematele, lastele ja õpetajatele)
PSÜHHOLOOG: - Tutvuge lapse lasteaiarühma tutvustamise skeemiga.
1. Õde annab vanematele täitmiseks ankeedi.
2. Seejärel annab ta neile 2 ankeeti (tutvumisankeet, valmisoleku küsimustik, kohanemisleht) ja lepingu, mis täidetakse kas kodus või siin ja praegu.
4. Täidetud ankeetidega ja lapsega lähevad vanemad psühholoogi konsultatsioonile. Ta vaatab üle küsimustikud, kontrollib antud vanuses lapse CPD taset, fikseerib tulemused. Lapse valmisoleku hinded arvutatakse hiljem. Nende alusel ennustatakse kohanemislehel kohanemisastet. Psühholoogile jäävad 2 ankeeti ja kohanemisleht, lapsevanemad annavad kokkusaamisel lepingu kasvatajale. Hiljem antakse kohanemisastmega leht kasvataja rühmale, kuhu see või teine ​​laps siseneb.
5.Pärast lapse psühholoogi läbivaatust väljastab õde saatekirja arstidele.
6. Õpetajad tutvuvad tutvumisankeeti kasutades infoga lapse ja tema vanemate kohta (arenguomadused, isiksus, huvid, kalduvused, iseloomujooned, lisainfo).
7. Tutvu kohanemislehega, kuhu õpetajad fikseerivad lapse seisundi kohanemispäevadel (1 2 3 4 8 16 32 64 128).
(õpetajad edastavad dokumente üksteisele ringis, et neid vaadata)

7. MÄNG "LEIA 3 ERINEVUST" (vaatlusoskuste harjutamine, kontaktide loomine suhtlemisel tööks väikelastega)

PSÜHHOLOOG: - Ja nüüd mängime mängu "Leia 3 erinevust". Valmistage kaasa kaasavõetud varustus.
Seisake kahes reas üksteise vastas, nii et mõlemal oleks paar. 1 minuti jooksul uurite hoolikalt oma partnerit, püüdes tema välimust meelde jätta. Seejärel pöörduvad ühe auastme mängijad eemale ja iga 2 astme osaleja muudab teatud aja jooksul oma välimuses 3 aksessuaari (atribuutika) märki. Kui 1. järgu mängijad pöörduvad oma partneritega silmitsi, on igaühe ülesanne kindlaks teha, mis on muutunud tema mängukaaslase välimuses? Seejärel vahetavad osalejad rolle. Kas ülesanne on selge? Tee seda!
(õpetajad täidavad ülesande)
(mängu lõpus küsige õpetajatelt sarnaste mängude kohta väikelastele)

8. VAATLUSMEETODITE KASUTAMINE.
Psühholoog: - Väikelastega töötamisel on vaatlusmeetodi kasutamine vajalik ja õigustatud. Vaatlemiseks on vaja pühendada optimaalne aeg, vaatlustulemuste salvestamise vorm - kohanemisleht (õpetajate kohanemislehega tutvumine: lugemine, selgitamine, dekodeerimine).
(et viia grupp arusaamiseni vaatlusmeetodi igapäevases praktikas rakendamise vajadusest, eelnev mäng põhines vaatlusmeetoditel)

9. LÕBUSATE MÄNGUDE ROLL NOORLAPSE ARENGUS (näidatakse õpetajate koduseid ülesandeid).
PSÜHHOLOOG: - Näidake nüüd oma kodutööd
(pärast saadet arutlevad õpetajad nähtu üle, avaldavad arvamust, jagavad oma kogemusi)

10. ARUTELU: õpetajad, istudes ringis, annavad üksteisele õhupalli edasi, avaldavad arvamusi, muljeid jne.
Igaühele antakse lõpus õhupall.

Bunakova Anna Jurievna
I kvalifikatsioonikategooria pedagoog-psühholoog
MBDOU CRR lasteaed nr 15 "Kuldkalake"
Ozyory linn Moskva piirkond

Tunni kokkuvõte. Teema: “Lemmikloomad. kass"

Mladentseva Daria Gennadievna, koolitaja, MDOU "CRRd / s" Druzhba "
Kirjeldus: Tähelepanu on oodatud koolieelsete lasteasutuste kohanemisrühmades käivatele lastele suunatud tunni kokkuvõttele, mille eesmärk on järjepidevuse elluviimine ja sujuv üleminek laste kasvatamiselt perekeskkonnas lasteaias kasvatamisele.
Töö eesmärk: materjal on mõeldud lasteaedade kohanemisrühmade õpetajatele.

Sihtmärk: edendada väikelaste igakülgset arengut, nende varajast sotsialiseerumist, mis võimaldab tagada lapse eduka kohanemise koolieelse lasteasutuse tingimustega.

Ülesanded:
Lastel eakohaste suhtlemisviiside ja -vahendite kujundamine täiskasvanute ja eakaaslastega.
Kognitiivsete protsesside (taju, tähelepanu, mälu, mõtlemine) arendamine.
Laste ettevalmistamine lasteaeda vastuvõtmiseks.

Varustus: kelluke, mängukassiga korv, kott, igale lapsele geomeetrilised lamedad kujundid (ruut, kolmnurk), sülearvuti, veerud, valge paberilehed joonistatud kasside ja hiirtega (4-5 tk) igale lapsele, pliiatsid.

Tunni käik

1.Laste ja vanemate kohtumine, laste kaasamine iseseisvasse mängu koos vanematega. Vanemate nõustamine soovi korral.

2.Tervitused. Õpetaja helistab kella ja ütleb: "Tere, Maša!" ja annab kella talle edasi ja nii edasi ringiga.

3. Sotsiaalsele arengule suunatud mäng: "Sõrmed lähevad külla."
Lapsed ja täiskasvanud istuvad vaibal ringikujuliselt.
Poisid, kas teile meeldib külastada? Nüüd lähevad meie näpud üksteisele külla. Vaata. (näitab lastele oma rusikasse surutud käsi, sirutab seejärel nimetissõrmed ja teeb väikese etenduse,
- Tere, mul on parem sõrm (painutab ja painutab veidi parema käe sõrme sõnade taktis ja kes sa oled?)
- Ja mul on vasak sõrm (painutab ja painutab kergelt vasaku käe sõrme). Hakkame sõpradeks? (Mõlema sõrme teineteise juurde toomine – “sõrmed suudlevad”; sõrmede põimimine – “sõrmed embavad”.) Oi, vaata, kui palju sõrmi on ümberringi. Lähme neile külla.
- Näita sõrmi.
Õpetaja viib käe ühe lapse käepideme juurde:
- Tere, ma olen sõrm. Hakkame sõpradeks? "(" Suudleb "ja" kallistab "lapse sõrme.)
Siis "läheb õpetaja teise lapse näppudele külla".
- Kui me külla läheme, ütleme alati tere. Ütleme üksteisele ja oma vanematele tere! (Ta viitab igale lapsele, kutsudes teda hellitavalt nimepidi.)

4. Mäng: "Kes meile külla tuli?"
Kas sa ei kuule midagi? Mulle tundub, et see imelik heli tuleb vastuvõtualast. Lähme vaatame. Oh, mis see on? Mis sa arvad, mis seal olla võiks? Kes see on? Kuidas ta siia sattus? Kes meile korvi tõi? Kutsume külalise endale külla. Ütleme "Tere, kiisu, palun tule sisse." Saame oma külalisega tuttavaks. Tutvustame end üksteisele. Minu nimi on Dasha. Need on Iljuša, Maša jne. Tule ja me mõtleme oma kassile nime välja.
Õpetaja koos lastega uurib kassi, silitab tema karva.
-Vaata, kui ilus, pehme, kohev ta on. Pai teda. Ja kus on kassi kõrvad, vuntsid - hämmastav ilu, silmad, mida ta näeb isegi öösel? (Lapsed näitavad.)
Nagu meie kass
Mantel on väga hea!
Nagu kassi vuntsid
Hämmastav ilu
Julged silmad
Hambad on valged!
Lasteriim meeldis kiisule väga ja ta palub sellest käeliigutuste abil uuesti jutustada.
Lapsed koos õpetajaga loevad salmi ette, kasutades käeliigutusi.

5. Muusikaline mäng: "Kiss" (Železnova, ema õppetükid 2, lugu 33)

6.Mäng: "Maja kassile"
Eesmärk: kujundada majast üldine ettekujutus; õppida skeemi järgi maja ehitama; õpetage lastele lihtsaid projekteerimisvõtteid: ühendage osad tasapinnal, asetades need horisontaalselt ja vertikaalselt.
Poisid, vaadake, kas kassi korvis on väike kott? Mis siin on? (Kujundid)
Kasutame figuure oma kassile maja ehitamiseks! (Mängib geomeetriliste kujunditega.)

7.Laul: "Kassipoeg" (Železnova, laulud, hüüatused). Kuulamine.

8.Lastelaulu lugemine: "Kisonka - Murysonka".
Eesmärgid: aidata lastel mõista kuuldu sisu; kutsuda esile asjakohane emotsionaalne suhtumine väikesesse kiisu; arendada kuulamisoskust.
- Väike kiisu-murysonka,
Kus sa oled olnud?
- Veskis.
- Väike kiisu-murysonka,
Mida sa seal tegid?
- Jahvatasin jahu.
- Väike kiisu-murysonka,
Mida küpsetati jahust?
- Piparkoogid.
- Väike kiisu-murysonka,
Kellega sa piparkooke sõid?
- Üks.
- Ära söö üksi!
Ära söö üksi!
Ära söö üksi! Ravige lapsi!

9.Muusikaline välimäng: "Kass läheb" (Zheleznova, õuemängud)

10.Sõrmemäng: "Kass istus peopesal"
1, 2, 3, 4, 5 loeme sõrmi.
(painutage sõrmi)
Siin on rusikas ja siin on peopesa.
(näita rusikat ja peopesa)
Kass istus tema peopesal ja hiilib kavala peale,
(teine ​​peopesa liigub teie sõrmedega mööda teie peopesa)
Äkki elab hiir seal?
Kass valvab hiirt. Mjäu!
(nagu kass kratsib sõrmedega peopesa ja peidab viimase sõna peale pliiatsid kiiresti kassi eest ära)

11.Maalimine. Teema: "Peida hiir" (pliiatsid)
Eesmärk: Õppida pliiatsit või viltpliiatsit õigesti käes hoidma; joonistama (visandima) ise; joonistamishuvi tekkimine.
Elas kord üks hiireke. Kord läks hiir jalutama.
Järsku kuuleb ta kedagi väga lähedalt karjumas: "Mjäu!" See kass tahab hiirt püüda! Hiireke ehmatas, värises ... Peidame hiire kiiresti kassi eest ära!

Miroslava Podgerska
Tunni kokkuvõte väikelastele lasteaiatingimustega kohanemise perioodil

Tunni kokkuvõte väikelastele lasteaiatingimustega kohanemise perioodil.

Aja organiseerimine (Positiivse suhtumise loomine lapsed klassi) .

Õpetaja tervitab rõõmsalt lapsed ja teeb neile komplimente.

"Tere, ma olen kass"

Psühholoog toob kaasa suure mängukassipoja ja kutsub lapsi kordamööda kassipoega tervitama. Iga laps raputab kassipoja käppasid ja kassipoeg kutsub kõiki poisse nimepidi.

Muusikamäng "Metsaliste tants"

Sihtmärk: arendada emotsionaalset ja kujutlusvõimelist muusikataju liikumise kaudu.

Kasvataja:

Kutsun teid kõiki metsa,

Täis muinasjutte ja imesid.

Siin on palju erinevaid loomi:

Karud, jänesed ja siilid.

Muusika kõlab. Lapsed tantsivad vabalt. Muusika peatub, lapsed tarduvad õpetaja näidatud poosi. Näiteks kükitades, käed põranda ees. Lapsed kordavad pärast spetsialisti.

Kasvataja:

Kes me oleme? Konnad. Hüppame nagu konnad.

Siis mängib muusika uuesti.

Muusika katkeb, lastega spetsialist võtab uue poosi, näiteks jänes (käed surutakse rinnale)... Peame hüppama nagu jänes. Samuti saab kujutada karu kohmakat kõndimist, õhku nuusutavat koera, kelmika rebase sujuvat kõnnakut jne.

Hariv mäng "Kes mida ütleb?"

Sihtmärk: parandada oskusi lapsed onomatopoeesias.

Laste ette asetatakse ekraan. Selle taga on peidus nukuteatri loomad. Spetsialist võtab ühe mänguasja pihku, näitab seda ekraani tagant ja annab koos lastega selle häält.

Lastele on huvitavam, kui nad saavad mänguasju erinevatest peod: ekraanist paremal, üleval, vasakul ja isegi all.

Kui lapsed saavad selle ülesandega hästi hakkama, saate seda teha teeb mängu keeruliseks... Näidake mänguasja, kuid ärge öelge midagi. Lapsed peaksid meeles pidama, kuidas see metsaline räägib ja häälega paljuneb.

Mäng "Loomad radadel"

Sihtmärk: arendada käte peenmotoorikat, kinnistada teadmisi metsloomade ja nende kohta pojad, arendada kõnet.

Õpetaja näitab mängukonni, ütleb, et ta elab rabas. Ta armastab reisida, kuid ta on siiski väga väike ja rumal. Konn eksis ära ja rändas metsa. Keda ta metsas kohtas?

Õpetaja ja lapsed uurivad värvimudeleid, teevad kindlaks, milline värv vastab metsa elanikele. Lapsi julgustatakse loomad ise valima ja neid puude taha peitma. Õpetaja astub konna rolli, kes kohtub erinevate metsaelanikega, astub nendega dialoogi.

"Onomatopoeesia"

Kasvataja: Nüüd läheme teiega reisile. Levitatakse piiks: "Doo-doo-doo!" (lapsed ümisevad)

Siin on meie rong, rattad koputavad,

Ja poisid istuvad meie rongis.

Chu-chu! Chu-chu-chu! Auruvedur sõidab

Ta viis poisid kaugele, kaugele.

- Kits seisab rajal, koputab kabjaga ja karjub kõvasti. (Näitab mänguasja) Kuidas ta kabjaga koputab?

- Klõks-klõks-klõks-plaks!

- Kuidas ta karjub?

- Mina-e-e, mina-e-e, mina-e-e!

Kukk kõnnib mööda rada ja laulab kõvasti laulu. Kuidas ta laulu laulab?

- Ku-ka-re-ku-oo-oo-oo!

- Kana leidis seemned ja kutsus kanad. Kuidas ta neid kutsus?

- Kaas-o-o! Kaas-kaas-oh!

- Vares leidis leivakooriku, kutsus oma lapsi. Kuidas ta lapsi kutsus?

- Kar-kar-kar-kar!

- Haned söövad rohtu, nad nägid meid, tõmbasid kaelast ja susisevad. Kuidas nad susisevad?

- Shhhhh!

- Meie juurde tuli lehm, tõi piima ja kutsus lapsed. Kuidas ta helistas?

- Moo-oo-oo! Moo-oo-oo! Piima kellelegi?

Tulemus klassid.

Seotud väljaanded:

Väikelaste kohandamine lasteaia tingimustega Kui suurepärane, et teile on usaldatud varases eelkoolieas väikelapsi. Enne koolieelsesse õppeasutusse tulekut oli beebi seal.

Väikelapse kohanemine lasteaia tingimustega Väikelapse kohanemine lasteaia tingimustega Kohanemisperioodi raskused Teie beebi on suureks kasvanud ja saab lasteaias käia.

Integreeritud õppetunni kokkuvõte positiivsete emotsioonide kujunemisest väikelastes kohanemisperioodil Integreeritud tunni kokkuvõte positiivsete emotsioonide kujunemisest varases koolieelses eas lastel koolieelses õppeasutuses kohanemise perioodil: “Kõnni.

Konsultatsioon lapsevanematele "Väikelaste kohanemine lasteaia tingimustega" Konsultatsioon lapsevanematele: "Väikelaste kohanemine lasteaia tingimustega" Traditsiooniliselt mõistetakse kohanemise all sisseastumisprotsessi.

Metoodilised soovitused õpetajatele "Väikelaste koolieelsete haridusasutuste tingimustega kohanemise protsessi korraldamine" Metoodilised soovitused õpetajatele: Väikelaste koolieelsete haridusasutuste tingimustega kohanemise protsessi korraldamine. Valmistatud.

Mängutegevuse korraldamine väikelastele koolieelsete lasteasutuste tingimustega edukaks kohanemiseks Sissejuhatus Lapsepõlv on ainulaadne periood inimese elus, mille käigus kujuneb tervis ja toimub isiksuslik areng. Lapsepõlvest.

Konsultatsioon lapsevanematele “Väikelaste kohanemise tunnused. Laste elu korraldamine kohanemisperioodil " Väikelaste kohanemise tunnused. Laste elukorraldus kohanemisperioodil. Kohanemine tähendab kohanemist. See on mitmekülgne.

Valentina Varlamova Nikolajevna
Õppetund kohanemisperioodil väikelastele

Õppetund number 1 laste kohanemise ajal.

Eesmärgid: Loo y lapsed on lahked, rõõmus meeleolu, positiivne suhtumine, et rühma tulevad lapsed end ebamugavalt ei tunneks.

Materjalid ja seadmed:

Peterselli nukk, kelluke, volditud maastikupaber pooleks: lina esimesel küljel on väljalõigatud ringiga kõrist, igale lapsele pintslid ja guašš, lapse nimega rinnamärk, igale lapsele kaks kõrist.

E. ja S. Zheleznovy muusikalise saate kasutamine "Kott", "Tantsu kutse".

Tunni käik.

Rühma kaasatakse lapsed koos vanematega. On lapsed rinnal on tema nimega märk.

Hooldaja ootab iga last, kes siseneb. sõnades:

Kes on meie hea

Kes on hea välimusega?

(Vanechka)- hea,

(Vanechka) kena!

(ja nii kohtub ta iga lapsega)

Lapsed õpivad rühmas koos emaga.

Siis hooldaja tähelepanu saamiseks lapsed ja nende vanemad, helistab kella ja kutsub ka lapse suurt kella helistama. (lapsed, kes tahavad kella helistada)

Tõuseme üles ümmarguse tantsuga.

Noh, kõik seisid ringis

Korraga lõid kõik käed

Me seisame teie kõrval

Lehvita käepidemeid

Hakkame õppima, proovime terve tunni

Korrake, ärge haigutage, pidage kõike meeles.

Õpetaja toob sisse Peterselli ja küsib: "Kes see on?

Lapsed: Petersell.

Õpetaja räägib eest Petersell:

Petersell on lõbus mänguasi.

Kõik teavad mind.

Ma olen Petersell

Minuga alati kaasas kõrist.

Jagan kõristid

Minu väikestele sõpradele.

Siin on helisev mänguasjakõristi.

Kõristiga mängimine.

Kasvataja: Kõrist kostab, kõik lapsed on lõbusad. Mängime kõristidega. Pigistame kõristid rusikas, sirutame käed ette, tõstame käed pea kohale, seisame varvastel ja krõbistame peal ning seejärel kummardume ja põrutame põrandal kõristidega.

Ronis üles: üks kaks kolm…

Alla läks alla: üks kaks kolm…

Üles: üks kaks kolm…

Alla: üks kaks kolm…

(ilma sõnadeta…

(ilma sõnadeta…

Kasvataja: Hästi tehtud poisid, joonistame nüüd kõristid. Ja Petruška vaatab teile, kuidas saate joonistada.

IZO tegevus. Maalimine: "Kott".

(lastele antakse pooleks volditud maastikupaber. Lehe esimesel poolel on väljalõigatud ringiga kõrist. Lastel on vaja pintsliga ühes pintsliga üle värvida kogu järgmine paberileht värvi, mille laps valib. Lapsed istuvad koos emaga ja joonistavad)

Petruka uurib jooniseid lapsed ja kiidab neid ning kutsub ümmarguse tantsu seisma.

Tõuseme üles ümmarguse tantsuga. "Lahkuminek"

Noh, kõik seisid ringis

Korraga lõid kõik käed

Me seisame teie kõrval

Lehvita käepidemeid

Tund aega õppisime ja mängisime natuke

Ja nüüd lähevad lapsed kõik koju!



Toeta projekti – jaga linki, aitäh!
Loe ka
Kodu või sõprade peo stsenaarium Stsenaarium koduks või sõbralikuks peoks "Unustamatu uusaasta: mälestused - eelseisvaks aastaks! Logopeediline puhkus põhikoolis Logopeediline puhkus põhikoolis Evitest rasedustest – juhised ja tõelised ülevaated Topeltrasedustesti Evitest Evitest rasedustest – juhised ja tõelised ülevaated Topeltrasedustesti Evitest